• 2 sene önce
  • 0 Yorum
  • 1054 Görüntülenme

İnternetim sürekli kesiliyor ne yapmalıyım

Şu sıralar benimde çok sık karşılaştığım bir sorun internetimin sürekli kesilmesi. Bu nedenle bu konuda oldukça deneyimli olduğumu söyleyebilirim.

Kablosuz internet kullanıyorsanız ve sık sık internetiniz kesiliyorsa bunun en büyük sebebi dış etkenlerdir. Mesela modeminizin elektronik cihazlardan uzak bir konumda olması gerektiğini biliyor muydunuz. Müzik seti gibi, televizyon gibi ya da fırın gibi cihazlara olabildiğince uzak bir noktaya modeminizi yerleştirin. Çünkü bu cihazlar sinyalinizi bloke edebiliyor ve hız sorunları yaşamanızı sağlayabiliyor.

Yine modemin konumuyla ilgili dikkat etmeniz gereken diğer bir nokta modemin evin merkezinde bir noktada olmasına özen göstermektir. Duvarın kalınlığı ve çeşidi sinyalin cihaza ulaşmasını engelleyebiliyor.

Buraya kadar söylediklerimizi tam olarak yerine getirdiyseniz ve hala bağlantınızda kesilme yaşanıyorsa o zaman yapmanız gereken 2. adıma geçmek. Eğer modem arayüz ayarlarını kontrol etmeyi biliyorsanız kontrol edin ya da daha güvenlisi internet sağlayıcınızın müşteri hizmetlerini arayarak yardım isteyin.

Durumu müşteri hizmetlerindeki görevlilere anlatarak onlardan modem ayarlarınızda iyileştirme yapmasını isteyin.

Eğer android telefonunuzda wifi bağlantınız sürekli kesiliyorsa o zaman denemenizi istediğim şey ayarlara girip Wi-Fi yolundan Menü’ye oradan Gelişmiş’e tıklayın, “Uykudayken Wi-fi’yi açık” tut seçeneğini Asla olarak ayarlayın. İnternet bağlantınızın sorunsuz olacağını gözlerinizle göreceksiniz.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar