• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 1096 Görüntülenme

iphone 4s modem olarak kullanma

Iphone cihazını, bilgisayarınızda internete bağlamak için veya internet paylaşımı için modem olarak kullanabilirsiniz. iPhone 4s\’i, Dock bağlayıcısı-USB kablosunu kullanarak ya da Bluetooth üzerinden bilgisayarınıza bağlayabilirsiniz.
Bu arada, internet paylaşımı, bazı ülkelerde ve bölgelerde kullanılamayabilir. Bunun için ek bir ücret ödemeniz gerekebilir. Daha fazla bilgi almak için operatöre danışın. İnternet paylaşımı, hücresel veri ağı üzerinden çalışmaktadır. Wi-Fi üzerinden olan internet bağlantılarını paylaşamazsınız.  Eğer 3G bağlantınız varsa, internet paylaşımı sırasında telefon görüşmesi de yapabilirsiniz.
Internet paylaşımını ayarlama:
1. Ayarlar\’da, Genel -> Ağ -> Internet Paylaşımı\’nı seçin.
2. Internet Paylaşımı anahtarını Açık\’a kaydırın.
3. iPhone\’u bilgisayarınıza bağlayın:
USB: iPhone\’u, Dock bağlayıcısı – USB kablosunu kullanarak bilgisayarınıza bağlayın. Bilgisayarınızın Ağ (Network) servis ayarlarında, iPhone\’u seçin.
Mac\’te, ilk bağlayışda “Yeni bir ağ arabirimi bulundu” ifadesini içeren bir pencere görünür. Ağ Tercihleri\’ni tıklayın, ardından iPhone için ağ ayarlarını yapın, daha sonra da Uygula\’yı tıklayın. PC\’de, iPhone bağlantısını ayarlamak için Ağ Denetim Masası\’nı kullanın.
Bluetooth: iPhone\’da, Ayarlar -> Genel -> Bluetooth\’u seçin ve Bluetooth\’u açın. Daha sonra da, iPhone\’u bilgisayarınızla eşlemek ve ona bağlanmak için bilgisayarınızın sistem yazılımı ile birlikte gelen belgelere bakın.
Bağlandığınızda, ekranın en üstünde mavi bir bant gözükecek. USB üzerinden bağlandığınızda, internet bağlantısını etkin olarak kullanmasanız dahi internet Paylaşımı açık kalır.
Hücresel veri ağı kullanımını izleme: Ayarlar\’da, Genel -> Kullanım\’ı seçin.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar