• 2 sene önce
  • 0 Yorum
  • 701 Görüntülenme

İphone’un Pil Ömrünü Uzatacak 4 Adım

İphone'un Pil Ömrünü Uzatacak 4 Adım

Bu yazımızda İphone cihazınızın pil ömrü nasıl uzatılır sorusunun yanıtları içinde yer alan, ve şarj ömrünü uzatmak için bilmeniz gereken bazı detaylardan bahsedeceğiz. İphone’un şarj sorunu pek çoğumuzun hayatını etkiler; kiminin iş, kiminin ise sosyal hayatı için çok büyük önemi bulunmaktadır. Bu nedenle, İphone’un Pil Ömrünü Uzatacak etkenlerin yanıtları 4 Adımda bu makalemiz içerisinde bulabilirsiniz:

İphone telefonların pil ömrünü uzatabilecek çözümleri incelediğimizde başta konum servisini sınırlaması geliyor. Çünkü bunun sınırlanması gereksiz olarak Gps kullanımını engellemektir. Böylece sınırlanan uygulamalar İphone telefonunuzun şarj ömrünü etkilemeyecektir. Diğer önemli bir nokta ise telefonun ekran parlaklığının seviyesidir. Yüksek derecede ekran parlaklığı olan telefonlarda şarj ömrünü ciddi boyutta tükenmektedir. Bu sebeple telefonun önerdiği otomatik parlaklığı tercih etmek çok daha akıllıca bir kullanım olmaktadır. Böylelikle hem gözlerinizi yormaz hem de şarj ömründen tasarruf sağlarsınız.

İphone'un Pil Ömrünü Uzatacak 4 Adım

İphone’un Pil Ömrünü Uzatacak 4 Adım

Bunları uyguladıktan sonra İphone telefonunuzun şarjını korumak için gerekli ve önemli noktalardan birisi de gereksiz uygulamaları kapatın. Uygulamalarla işleminiz bittiğinde kesinlikle programın mutlak suretle kapatılması gerekir. Bunu yapmak için de arka plandan uygulamalara son verin. Şimdi gelelim şarj ömrünüzü güçlendirecek 4. ve son adım ise WİFİ ayarlarını kapatmaktır. Kullanmadığınız zaman WİFİ bağlantısını kapatmak telefonun uzun süre pilini dayanamsını sağlayacak bu durumda diğer özelliklerden yani sadece telefon yoluyla görüşmelerinizi ve mesajlaşma servislerini kullanabilirsiniz. Böylece telefonunuz daha uzun süre dayanacaktır. Deneyin siz de farkı hissedeceksiniz.

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar