• 2 sene önce
  • 0 Yorum
  • 914 Görüntülenme

İş görüşmesi stresi nasıl azaltılır

İster ilk iş görüşmeniz olsun ister daha önce iş görüşmesi deneyiminiz olsun, görüşmeye giderken mutlaka stres altında hissedersiniz. Ancak bu stresi kontrol altına almak da sizin elinizde. Bu önerilere dikkat ederek iş görüşmesi stresinizi azaltabilirsiniz:

– Uykusuz kalmamaya dikkat edin. Çoğu kişi iş görüşmesinden önceki gece uyuyamaz  ve yatakta döner durur. Böyle bir durumla karşılaşmamak için en az 2-3 önceden uykunuzu düzene sokmanız gerekiyor.

– İş görüşmesine erken gidin. Tabii çok fazla abartmayın. Görüşmeye gideceğiniz yeri bilmiyorsanız bir gün önceden mutlaka araştırın.  Görüşmenin olacağı semte yarım saat önceden gitmek sizin için iyi olabilir. Biraz gezinip stresinizi azaltabilirsiniz. Görüşmenin yapılacağı ofise ise 10 dakika önce gitmek uygun olacaktır.

– Görüşmeye mutlaka bir şeyler yiyerek gidin. Hafif şeyler yemeyi tercih edin. Biraz şekerli bir şeyler yemek kan şekerinizi dengede tutacağı gibi karnınızın guruldamasına da engel olur.

– Görüşmede size sorulabilecek sorulara karşı önceden hazırlıklı olun. Görüşme yapacağınız şirketi araştırıp hakkında bilgi edinin.

– Görüşme sırasında rahat oturun. Arkanıza yaslanarak oturursanız daha rahat bir izlenim vermiş olursunuz. Beden dilinize oldukça dikkat etmelisiniz. Kollarınızı önünüzde bağlamayın, bu yanlış bir davranıştır. Sorulan sorulara kısa ya da uzun cevaplar yerine net cevaplar verin.

– Görüşme sırasında ne zaman cevap verileceğini öğrenin.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar