• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 885 Görüntülenme

İş hayatı için saç modelleri

İş hayatında saçlarınızın nasıl göründüğü oldukça önelidir. İşe giderken kullanabileceğiniz uygun saç modellerinden kısaca bahsedelim:

Topuz ve At Kuyruğu

At kuyruğu veya topuz saçlarınız için klasik bir karar olabilir. Fakat bu iki saç modeli doğru kıyafet ile kullanılmalıdır. Eğer saçlarınızı topuz veya at kuyruğu şeklinde toplarsanız gün boyunca saçlarınızın dağılmamasına özen göstermelisiniz. Eğer düşük topuz kullanıyorsanız saçlarınız düzgün ve parlak olmalı. Sıkı bir topuz sert, ciddi ve ulaşılmaz görünmenizi sağlar.

Örgü Saçlar

Bu saç modeli için saçlarınız temiz olmalı ve saçlarınızı iyice taramalısınız. Örgü modelini yüzünüze ve ten renginize uygun olarak seçmelisiniz. Seçtiğiniz örgü biçimine göre saç tutamlarını eşit miktarda ayırmaya dikkat edin. Her örgü modelini kendi şekline uygun olarak belli bir sistem içinde yapmalısınız. Saç tutamlarının netliğini kaybetmemesi için seri hareket edin ve her turamı aynı sıklıkta örün.

Örgüye başlamadan önce saç şekillendirici ürünleri sürmenizde fayda var. Örgüyü bitirdikten sonra saçınızdaki kısa tutamlar örgüden dışarı çıkarsa, saç spreyi gibi sabitleyicilerle düzeltin.

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar