• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 1005 Görüntülenme

İstediğinizi elde etmek için öneriler

İş hayatımızın belli dönemlerinde yardıma ihtiyaç duyarız. Bunun için zekice ve net olarak istemeyi öğrenmeniz gerekiyor. Böylece sonuca kolayca ulaşabilirsiniz. Doğru şekilde isteyip sonuca ulaşabilmeniz için bu önerilere bir göz atın.

Ne istediğinizi bilin

Ne istediğinizi hem kendinize hem de bir başkasına tanımlamanız gerekiyor. Örneğin iş hayatınızda bir krediye ihtiyacınız var. “Üretimi artırmak için biraz daha paraya ihtiyacımız var, bize biraz kredi verebilir misiniz?” derseniz krediyi alamazsınız. Neye neden ve ne zaman ihtiyacınız olduğunu kesin olarak tanımlamalısınız. Zekice istemediğiniz taktirde istediklerinizi alamazsınız.

Size yardım edebileceklerden isteyin

Ne istediğinizi biliyorsunuz. Fakat bu yeterli değil. Sermaye, bilgi, iş deneyimi, duyarlılık gibi belli kaynaklara sahip olan kişilerden istemelisiniz.

Daha iyi bir iş, daha iyi bir yatırım programı, daha iyi bir ilişki ya da ne isterseniz isteyin bunlarla ilgili bazı şeylerin başkaları tarafından yapılmış olduğuna dikkat edin. İstediklerinizi başaran kişileri bulup onların neleri doğru yaptıklarını belirlemeniz gerekiyor.

İstediğiniz şey birileri için fayda yaratsın

Yalnızca istemeyin ve birilerinin size bir şeyler vermesini beklemeyin. İşle ilgili iyi bir fikriniz ve bu fikri gerçekleştirmek için paraya ihtiyacınız varsa bu parayı elde etmenin bir yolu şudur: Size hem yardım edecek hem de sizden (yapılacak işten) yararlanabilecek kişiyi bulmak. O kişiye fikrinizin hem size hem de ona nasıl para kazandıracağını göstermeniz gerekiyor.

Kararlı, istikrarlı bir şekilde isteyin

Siz ne istediğinizden emin olmazsanız, başkaları nasıl emin olsun? Bu yüzden isterken inançlı olun. Kelimeleriniz ve fizyolojinizle inancınızı gösterin.

İstediğini elde edinceye kadar iste

Zekice istemenin en önemli adımı istediğini elde edene kadar istemektir. Bu aynı kişiden isteyin demek değil.

İstediğiniz zaman istediğinizi elde edinceye kadar, kendinizi değiştirmek ve düzenlemek zorundasınız.

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar