• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 1400 Görüntülenme

Kadınlar birbirlerini neden çekemez?

Kadınların birbirine karşı içten içe bir  çekememezlik beslemeleri nedeni hala bilinmiyor.Kadın kadının hem en iyi dostu, hem de en ezeli rakibi. Bir kadına hemcinsiyle uyum içerisinde olmak ve yok etmeden rekabet etmek güç kazandırır. Böyle bir duruma gelebilmesinin  yolu ise hemcinslerimizle kurduğumuz ilişkilerin boyutuna bağlıdır.

Kadınlarla iyi geçinmek gerekir

Kadın tabiatı aslında birbirine güvenmeye meyilli. Çünkü kadını dünyaya getiren, bakıp büyüten de bir kadın. Geçen zaman içinde ne oluyorsa  artık  kadınlar arasında bir rekabet baş gösteriyor. Bu nedenle hemcinsimizle araya bir mesafe koymak zorunda kalıyoruz. Halbuki kadınların hem fiziksel hem de ruhsal sağlık bakımından birbirlerine çok ihtiyacı vardır. Uzmanlara göre, hemcinsleri tarafından kabul edilen, doğrulanan kadınların stresleri azalır ve kolestrolü de makul seviyelerde olur. Sağlıklı ve güvenilir sosyal ilişkiler kuran kadınların beyin fonksiyonları da daha gelişmiş olur ve hafıza kaybı azalır.

Kadınların birbirine karşı bu nedensiz  kompleksleri zaman içerisinde teselliyi erkeklerde aramaya itiyor. Erkekler, bu konularda daha az komplike ve daha az detaycı olduğu için gerçek arkadaşlığı karşı cinsle yaşayabiliyoruz. Biz kadınlar genelde konuşmadan sözsüz olarak kendi aramızda bir dil kullanıyoruz. Erkekler bizler gibi detaycı ve planlı hareket etmedikleri için bizi anlamaları biraz zorlaşıyor, erkeklerle kadınlardan daha iyi anlaşıyoruz. Kadınlar birbir ile ya çok iyi anlaşıyor ya da birbirine düşman kesiliyor. Bunun bir ortası maalesef yok. Kadınların birbirlerine verdiği zararın boyutunu ifade etmek gerekirse; aşk acısı bile kadınlara daha az çektiriyor denilebili… Bu yüzden paylaşınca ya da aradan zaman geçince yaşadığımız acıları unuturuz. Ama hemcinslerimize güvenirken, hesaba katmamız gereken bir detay daha var: “Kadın kadının kurdudur.”

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar