• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 1029 Görüntülenme

Kadınların en çok harcama yaptığı sektör

Kadınların en çok hangi sektöre para harcadığını öğrenmek ister misiniz? Kadınların harcama alışkanlıklarının erkeklerden daha çok olduğu hep konuşulur. Aslında gerçek böyle değildir, hatta araştırmalar erkeklerin kişisel bakıma kadınlar kadar para harcama yaptıklarını gösterdi.. Ama kadınların, erkeklerden daha geniş olan tüketim alanları bu yanlış algıyı doğurduğu gibi, birçok sektörün de ortaya çıkmasını sağladı. Ayrıca kadınların alışverişte erkeklerden daha içgüdüsel davrandığı ama mantıklarını daha az kullandıkları da  bir efsanedir.İşte Kadınların en çok harcama yaptığı sektörler:

1. Ayakkabı: Telegraph gazetesinin bir araştırma sonucuna göre kadınların çoğunluğu ilk ayakkabısını ne zaman aldığını hatırlıyor. Kadınların ayakkabı tutkusunu daha somut bir hale getirmek için  GOCompare şirketinin yaptığı araştırma sonucunu verelim. Bir kadın hayatı boyunca ayakkabıya  25.000 Dolar civarında para harcıyor.
2. Giyim: Daily Mail’in araştırmasına göre kadınlar hayatları boyunca giyime 125.000 Dolar harcıyor. Buna çanta, şapka gibi aksesuarlar da dahil. Kadınların %10’u her hafta yeni bi şey aldıklarını itiraf ediyor.
3. Makyaj: Kadınlara özel bir tüketim alanı olan makyaj ürünlerinde en fazla satın alınan obje, rimel. Bunu göz kalemi ve ruj takip ediyor. Tüketim en fazla 24-35 yaş arasındaki kadınlar arasında görülüyor. Dudak kalemi tüketiminde ise 18-24 ya arası kadın grubu ilk sırada. Türkiye adına ilginç bir istatistik ise 45 yaş üstü kadınlarda makyaj yapmayı bırakanların oranının %31 olması.
4.Tatil:  Daily Mail’e göre kadınlar sadece tatile hazırlanmak için 737 Dolar harcamaktadır. Tabi buna tatil masrafları dâhil değil. Tatil her yaştan ve cinsiyetten insanın fazlası ile ihtiyacı olan bir tüketim kanalı ancak kadınların sektörün yönünü belirleyen faktör olması, onların da zaman içinde harcama limitlerini yükseltti.

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar