• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 1182 Görüntülenme

Kadınların ilişkilerde en çok yaptığı hatalar

Bazı davranışlarınız siz hiç farkında olmadan ilişkinize zarar verebilir. Daha sağlıklı bir ilişki yaşamak için bu alışkanlıklarınızdan kurtulmanız gerekiyor. Peki bu alışkanlıkların hangileri olduğunu biliyor musunuz?

Telefonu veya bilgisayarı karıştırmak

Birçoğunuz yanlış olduğunu bildiğiniz halde bunu yapmaktan kendinizi alıkoyamıyorsunuz. Gizlice mesajları okumak veya sosyal medya hesaplarına girmek hem kişisel alana saygısızlık olur hem de ona güvenmediğinize işaret eder.

Kim olduğunuzu unutmak

Bir ilişkide yapılan en büyük hatalardan biri de budur. İlgilenmeniz gereken bir aileniz, işiniz, arkadaşlarınız ya da okulunuz var. Sırf bir ilişkiye başladığınız için kendi alışkanlıklarınızdan vazgeçmeniz veya bütün hayatınızı partnerinizin üzerine kurmanız ilişkinize zarar verebilir.

İlişkinizi diğer ilişkilerle kıyaslamak

Partnerinize devamlı çevrenizdeki ilişkilerden bahsederseniz ilişkinize zarar verirsiniz. Çünkü partneriniz size yetmediğini veya bu ilişkinin size zarar verdiğini düşünebilir.

Sürekli birlikte vakit geçirmek

İlişkiye zarar veren hatalardan bir tanesi de birlikte çok fazla vakit geçirmek. Partnerinizin arkadaşlarıyla dışarı çıkmaya veya biraz yalnız kalmaya ihtiyacı olabilir. Onu sürekli sizinle olması için zorlamamalısınız.

Değiştirmeye çalışmak

Partnerinizin hoşunuza gitmeyen özelliklerinin olması gayet normal bir durum. Fakat onun rahatsız olduğunuz her küçük davranışını değiştirmeye çalışmanız ilişkinizde sorunlara neden olabilir. Ayrıca bu durum onu sevmediğinizi düşünmesine de sebep olabilir.

Sorunları konuşmamak

Kurtulmanız gereken alışkanlıklardan bir tanesi de bu! Partnerinize kırıldığınız veya kızdığınız zaman bunu içinizde yaşamamalı ya da onun anlamasını beklememelisiniz. Bunun yerine bu sorunları konuşarak halletmeye çalışmalısınız.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar