• 2 sene önce
  • 0 Yorum
  • 955 Görüntülenme

Kahvaltı Yapma Alışkanlığı Edinin

Kahvaltı Yapma Alışkanlığı Edinin

Uyurken geçen 8 saatlik süre içinde vücudumuzun enerji deposu boşalır.Bu nedenle yataktan kalkarken isteksiz, alıngan,sinirli,dikkatsiz ve hassas oluruz. Kahvaltıda karbonhidrat ve protein doğru bileşenler olacaktır. Kahvaltı yapma alışkanlığı edinmek için önerilerimizi uygulayarak bunu rutin hale getirin.

Bilindiği gibi insan vücudunun, sabah saatlerinde, güne zinde ve canlı başlamak için enerjiye ihtiyacı vardır. Bu sebeple, günün belki de en önemli öğünü kahvaltıdır. Yeni güne sağlıklı bir kahvaltı ile başlamak, gün boyu enerjimizi yüksek tutmamıza ve günün ilerleyen saatlerinde hissedeceğiniz yorgunluk ve halsizlik duygusuyla mücadele etmemizi sağlayacaktır.

Kahvaltı alışkanlığı olmayan insanlarda konsantrasyon eksikliği olur. Öğle yemeğinde daha fazla yediği ve metabolizmalarının hızını artırmadıkları için gün boyu birçok kez abur-cubur dediğimiz sağlıksız gıdalar atıştırdıkları, sağlık uzmanları tarafından yapılan çalışmaların sonuçlarından sadece birkaçıdır.

Kahvaltı Yapma Alışkanlığı EdininKahvaltı yapma alışkanlığı edinmek sanılanın aksine oldukça basittir. İlk hafta sabah uyandığınızda işe ya da okula gitmeden önce bir bardak taze sıkılmış meyve suyu içmek ve bu güzel alışkanlığı edinmek için atılacak en iyi adımlardan birisidir. Sabahları bir bardak meyve suyu içerek güne başladığınız ilk haftayı takip eden ikinci haftada, sağlıklı içeceğinizin yanına sevdiğiniz bir bisküvi veya ufak da olsa bir tost eklemeyi deneyin. Sonuç olarak: artık sabahları kahvaltı ediyorsunuz!

Kahvaltı yapma alışkanlığı edinmek için her sabah çalar saatinin alarmını sadece 15 dakika erkene kurmanız kafi. Bu adımları izleyerek kahvaltı yapma alışkanlığı edinecek ve güne yüksek bir metabolizma hızıyla sağlıklı ve zinde olarak başlayacaksınız.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar