• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 2797 Görüntülenme

Kalın ve güzel kaşlara sahip olabilirsiniz

Yüz ifadesi açısından kaşların önemi oldukça önemlidir. Bu yüzden kaşlarınız yüz şeklinize uygun olmalı. Yüzünüze uygun kaş modeli belirlemek, kalın, güzel ve belirgin kaşlara sahip olmak için bu önerilere göz atın.

Kaşlarınızı almayın

Kaşlarınızı kalınlaştırmak istiyorsanız bir süre onlara dokunmayın. Bir süre kaşlarınız oldukça dağınık görünse de cımbızı ortadan kaldırmalısınız. Kaşlarınızın kalınlaşması için biraz zaman ve sabır gerekli…

Peeling yapın

Pürüzsüz bir cilt için olmazsa olmazlardan biri olan peeling’lerde kaşlarınız için de yararlanabilirsiniz. Yumuşak bir diş fırçası yardımıyla kaşlarınızı yavaşça fırçalayın ve kaş bölgesindeki ölü derilerden kurtulun. Bu işlem aynı zamanda kaşlarınızın hızlı büyümesini de sağlar.

Serum ya da vitamin kullanın

Kaşlarınızın çok daha hızlı ve sağlıklı büyümesini sağlayabilecek birçok serum bulunmaktadır.

Boşlukları doldurun

Dökülmüş ve yerine çıkmayan kaşlar sizin için sorun olabilir. Bu bölgeleri bir kaş kalemi veya farıyla kolayca doldurabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey kaşlarınızın rengiyle uyumlu renkte bir ürün seçmek.

Kaşlarınızı sabitleyin

Kaşlarınızı uzatırken dağınık bir görüntünün oluşabileceğinden bahsetmiştik. Bu dağınık görüntüden kaş jeli kullanarak kurtulabilirsiniz. Kaş jelini uyguladıktan sonra kaş fırçasıyla üstünden geçin ve parlak görüntüden kurtulun.

Kapatıcı kullanın

Kaşlarınızı şekillendirdikten sonra şeklin dışında kalan tüylere dahi dokunmamalısınız. Şeklin dışında kalan tüylerin üzerine kapatıcı bir ürün sürün. Böylece kaşlarınız daha belirgin görünür.

Profesyonel birine başvurun

Kaşlarınız yeteri kadar uzadığı zaman ve kaş çıkmayan bölgeler de dolduğu zaman artık kaşlarınızı şekillendirmenin vakti gelmiştir.Bu süreç kaşlarınızın durumuna göre değişkenlik gösterebilir. Bu sürenin sonunda kaşlarınızın istediğiniz şekle gelmesi için ip veya ağda kullanan bir profesyonele başvurmanızda fayda olacaktır.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar