• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 934 Görüntülenme

Kapadokya’da gün batımı keyfi

Kapadokya’da gün batımı keyfi..

Bir dönem Hrıstiyanlığın hüküm sürdüğü bölge, gün batımının en iyi görülebildiği mekanlar arasında gösterilir. Milyonlarca yıl önce lavların ve küllerin oluşturduğu, rüzgarın aşındırılması ile ortaya çıkan Kapadokya, dünyada da gün batımının en iyi izlenebildiği yerler arasında ilk sıradadır.
Bölgenin en dikkat çekici özelliği Kayalara oyulan evler ve kiliselerdir.İnsanların buraya  yerleşimi epey bir aradan sonra gerçekleşmiştir. Güneşin en son ışıklarını izleyebilmek için Kapadokya’ya gelenler, batan güneşle beraber bolca hatıra fotoğrafı çektirip,gün batımı keyfi yapıyor.Kapadokya’nın Kızılçukur Vadisi, Gün batımı esnasında çoğunlukla kızıla, bazen de yeşil renge dönüşen vadi ve peribacaları ziyaretçileri adeta büyülüyor. Gün batımındaki kızıl görünümü ile dünyaca ünlü Amerika Colorado kanyonlarını anımsatıyor.

Gün batımının en iyi izlenebildiği mekanlardan biri olması nedeniyle Kapadokya,Türkiye turizmine büyük katkıda bulunmaktadır.. Eşsiz güzellikteki vadileri de hem yürüyüş yapmak hem de fotoğraf çekmek için elverişli yapıda. Ayrıca  1 ile 3 saat arasında değişen vadi yürüyüşleri alternatif bir tatil keyfi sunuyor.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar