• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 1252 Görüntülenme

Karın Yağlarından Hızlı Kurtulma Yolları

Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte alınan fazla kilolar rahatsızlık vermeye başladıysa biran önce önlem alma zamanı gelmiş demektir. Kalın giysilerin içinde fazlalıkları nasılsa gizlerim diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Biran önce fazla kilolardan kurtulmak gerekir. Bu insanın kendini iyi hissetmesini ve dinamik olmasını sağlayacak önemli bir etkendir.

Geçen sene giydiğim jean pantolonlara artık giremiyorum diye dertlenmek yerine egzersizlere başlamanın tam zamanı. Kış ya da yaz hiç farketmez eğer yediklerimize dikkat etmezsek kaçınılmaz son fazla kilolar gelir ve yerleşir. Siz işin başındayken tedbiri elinizde tutun.

Yürüyüşü asla ihmal etmeyin. Kısa mesafelerle başlayacağınız yürüyüşler zamanla uzayacaktır. Unutmayın ki kilo vermenin altın kuralıdır yürümek. Düzenli ve tempolu yürüyen insanların hem fazla yağ şikayeti olmaz hem de vücuttaki sarkmalar ortadan kalkar.

Haftada üç kez ağırlık çalışın. Mesela ev silmek için kullandığınız mopun sopasını alın ve başınızın üstüne kadar kaldırın. Daha sonra eller yukardayken sağa ve sola hareket ettirin. Bu hareketi en az 15 kez tekrarlayın.

Eğer plates topunuz var ise onunla yağ yakıcı egzersizlere çalışın. Oturup kalkmak ve bunu belli bir sistemde yapmak yağlardan kurtulmanızı sağlayacaktır. Eğer plates topunuz yoksa o zaman bir sandalye yardımıyla bu işlemi yapabilirsiniz. Ellerinizi arkanızdaki sandalyeye yaslayın ve kalçanızı aşağı yukarı hareket ettirin.

Sofranızda acı biber ve ayrana yer açın. Metabolizmanız hızlanacak ve daha kolay yağ yakacaksınız unutmayın.

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar