• 12 ay önce
  • 0 Yorum
  • 521 Görüntülenme

Kırışıklıklara Aloe Vera formülü

Kırışıklıklara Aloe Vera formülü

Kırışıklıklara Aloe Vera formülü

Günümüzde kadın ve erkeklerin ortak problemi olan kırışıklıklar aloe veranın mucize tedavisiyle yaşlanmaya kafa tutuyor. Bunun için size vereceğimiz reçeteyi mutlaka not etmenizde fayda var. 1 çay kaşığı aloe vera jeli, 1 çay kaşığı yulaf ezmesi ve yarım çay kaşığı zeytinyağını bir kap içinde macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Bu karışımı yüzünüze sürüp yarım saat beklettikten sonra soğuk su ile yüzünüzü durulayın. Bu maske ile kırışıklıklar ve ince çizgiler duyarlı hale gelir, bu karışım cildi nemlendirir. Ölü hücrelerin temizlenmesine yardım eder, cildin elastikiyetini arttırır ve daha pürüzsüz bir cilde kavuşmuş olursunuz.

Kırışıklıklara Aloe Vera formülü

Görüntüsü pek bir şey vaad etmese de birçok faydası olduğu bilinen aloe vera, çok eskiden beri şifa amaçlı kullanılıyor. Hem doğal hem de faydalı olan bu bitki aslında birçoğumuzun evinde de var fakat doğru kullanım alanından haberdar değilizAloe vera ürünleri daha çok cilt sağlığı için kullanılmaktadır. Aloe vera sabunu ve alove yağı cilt hücrelerini ve cilt dokusunu güçlendirir.

Kırışıklıklar için Aloe Vera formülü

Kırışıklıklara Aloe Vera formülüYara etrafındaki kan dolaşımını arttırdığı ve iyileşme süreçlerini belirgin olarak hızlandırdığı için yanık ve yaraların tedavisinde kullanılır. Bunun yanı sıra, cildi UV ışınlarından korumada da büyük rol oynar. Ciltteki aknelere ve sivilcelere de iyi gelir. Lekelerin yok olmasına yardım eder. Aşağıdaki formülü mutlaka not etmenizde fayda var. 1 çay kaşığı aloe vera jeli, 1 çay kaşığı yulaf ezmesi ve yarım çay kaşığı zeytinyağını bir kap içinde macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Bu karışımı yüzünüze sürüp yarım saat beklettikten sonra soğuk su ile yüzünüzü durulayın. Bu maske ile kırışıklıklar ve ince çizgiler duyarlı hale gelir, bu karışım cildi nemlendirir. Ölü hücrelerin temizlenmesine yardım eder, cildin elastikiyetini arttırır ve daha pürüzsüz bir cilde kavuşmuş olursunuz.

Kırışıklıklara Aloe Vera formülü

Kırışıklıklara Aloe Vera formülü

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar