• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 857 Görüntülenme

Kirpik Perması Nedir

Kirpik perması, belirli bir süre içerisinde özel  perma makaraları, perma maşaları ve perma makası ile kirpiklere kavis kazandıran bir çeşit kirpik bakımıdır. Kirpik perması süre olarak 40-50  civarında olup kirpiğin uzunluğuna ve yapısına göre istenilen etkiyi oluşturmaktadır. Kirpikler  en zor şekle giren tüyler arasındadır. Bu nedenle perma yapılmasan istenilen kavise erişmesi bir hayli zor olabilmektedir.
Kirpik Perması gerek ısı kullanılarak gerekse  kalıcı şekil verebilen kimyasal maddelerle kirpiklere şekil değişimi yapabilen bir tür kirpik bakımı yöntemidir. Özel bazı bigudilerin kullanıldığı kirpik perması, kirpiklere yüksek ısıda uygulanan ve sağlığa zararı olmayan kimyevi maddeler yardımıyla kirpiklerin kıvrımlı ve dalgalı bir şekil almasına yardımcıdır.. Kirpik permasının etkisi yaklaşık olarak 2-3 ay sürer.Bunun nedeni ise kirpiklerin 90 günde bir dökülmesi ve yenilerinin çıkmasıdır. Bu sebeple kirpik permasını 2-3 ayda bir tekrarlamak durumundayız.

Kirpik malzemeleri aslında saç perması ile benzerlik gösterimektedir. kalıcı kirpik permasında kullanılan silindirik bigudilere kirpikler sarıldıktan sonra 40 dakika kadar  bekletilir. Aslında saç perması ile aynı yapılışa mantığa sahip olan kirpik perması, bu özelliğiyle işin uzmanları tarafından yapılmalıdır. Kirpiklerin göz kapağı mukozası gibi yüzün dış etkilere bir hayli duyarlı bir bölgesine yakın olmasından dolayı bu konuda ehil  sahibi güzellik ve bakım uzmanları tarafından işlemin gerçekleştirilmesinde fayda vardır.

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar