• 1 sene önce
  • 0 Yorum
  • 657 Görüntülenme

Kış geliyor hazırlıklı olun!

Kış geliyor hazırlıklı olun!

Kış geliyor hazırlıklı olun!

Büyüklerimizin eskiden anlattığı uzun kış gecelerine adım adım yaklaşıyoruz. Mevsim değişikliklerinde evlerinde düzeni sevenler için daha önemlidir yazlık kışlık değişimi. Yazlıklar ertesi yıla kadar dolapta kalacağı için yıkanıp açık havada kurutularak değişime başlanabilir. Kıyafetlerinizi yıkadıktan sonra bir sonraki yaz giyebileceklerinizi ayırın, giymeyeceklerinizi değerlendirin. Naftalin sevmeyenler için küçük lavanta keseleri ya da ufak sabunlar kıyafetlerinizin hem güzel kokmasını sağlar, hem de güvelere karşı koruyucudur. Yazlık ayakkabılar da temizlenip, kutularına kaldırılmalıdır. Eşyalarınızı valizlere yerleştiriyorsanız rutubetsiz bir yere koymaya dikkat etmelisiniz.

Kış geliyor hazırlıklı olun!

Kabanlar, atkı, sırt çantaları, çocukların okul eşyaları vs. kış için organize olmanın tam zamanı! Kış mevsiminin gelişiyle birlikte evde dağınıklık görüntü de artıyor.

Sonbaharın son ayını bitirmek üzereyiz. Kışın kapıyı çalmasına ramak kala hazırlıklara başlamak gerekir. Giysi dolaplarını değiştirmenin, evi kışlık düzene koymanın tam da sırası. Çünkü kışın en büyük sorunlardan birisi düzen… Hem eşyaların boyutları hem de çokluğu nedeniyle ortalık çok daha çabuk dağılabiliyor. Ayrıca geç olmadan fazlalıkları ve eksikleri tespit etmek gerekiyor. Evin bütün köşelerini elden geçirmeye başlamalı ne dersiniz?

Kış geliyor hazırlıklı olun!Geçen yıl kaldırdığınız kışlıkları naftalin veya dolap kokusundan kurtarmak için kıyafetlerinizi birkaç gün havalandırıp, uygun derecede yıkayın. Pikelerinizi bol yumuşatıcı ile yıkayıp yerine kaldırın. Yorganınızı kullanmadan önce bir iki gün güzelce havalandırın. Güve ve böceğe karşı gardıroba kaldıracağınız giysilerinizi ise asla yıkamadan koymayın. Giysilerinizi asarken, üzerlerine kılıf ta geçirseniz; şayet gardıroba yıkamadan koyduysanız, güveler hem giysinizi, hem de kılıfınızı yer. Bu durumu önlemek için dolabınıza sandal ağacı veya naftalin koyabilirsiniz.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar