• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 1328 Görüntülenme

Kısa sürede nasıl kilo verilir

Kilo vermek isteyen birçok insanın aklına ilk gelen, genelde ‘Kısa sürede nasıl kilo veririm?’ sorusudur. Bu durum, kısa sürede kilo vermek isteyenlere yönelik binlerce diyet kitabının ve diyet listesinin ortaya çıkmasına sebep olmuştur.  Ancak kısa sürede kilo verirken en çok dikkat etmeniz gerekenlerin başında, size uygun diyet listelerini uygulamaktır; çünkü kilo verirken karşınıza çıkabilecek en büyük tehlikelerden biri de hiç şüphesiz yanlış diyet tariflerini uygulamak olacaktır.

Kısa sürede ve sağlıklı kilo verme sürecinde size faydalı olacak püf noktalarından bazıları şunlar:

1-Hızlı kilo vermek istiyorsanız yapacağınız en iyi şeylerden biri, haftada en az 3 gün ya da isteğinize bağlı olarak her gün spor yapmaktır. Düzenli  spor yapmak kilo vermenin ilk şartı kabul edilir. Spor yapmadan verdiğiniz herbir kilo kaslarınızın erimesine ve kaybettiğiniz kiloları geri almanıza neden olacaktır.

2- Kısa sürede kilo vermenin etkili, sağlıklı ve lezzetli yöntemlerinden biri de taze sıkılmış meyve suları içmektir. Kahvaltıya başlamadan önce sıkacağınız meyveleri hazırlayın. Meyve sıkacağını kullanarak her sabah, dışarı çıkmadan 5 dakika içerisinde taze meyve suyuna sahip olacaksınız. Tükettiğiniz meyve suları metabolizmanızı hızlandırarak hızlı kilo vermenize yardımcı olacaktır.

3- İradenize hakim olmak, sizin için çok zor olabilir. Ama irade konusunda kendinizi geliştirdiğiniz zaman, neleri yiyip yemeyeceğinize ya da ne kadar yiyeceğinize karar verebilecek ve daha mutlu olacaksınız. Kilo vermenin en önemli şartlarından biri de az yemek olduğu için iradenize hâkim olmadan hızlı kilo verebilmeniz mümkün değildir.

4- Kısa sürede hızlı kilo vermek istiyorsanız yemeklerde acı kullanmayı ve acı biber yemeyi ihmal etmeyin.Çünkü Acı biber yemek sizi zayıflatırken vücudunuz için de faydalı olan vitaminleri almanızı sağlar.

5- Kısa bir zamanda  kilo vermek istiyorsanız tuzu azaltmak da yapacağınız en önemli şeylerden birisidir. Yemeklerde tuz kullanımını tamamen bitirmektense kullandığınız miktarın yarısını atmayı deneyebilirsiniz. Yemeklerde kullandığınız fazla miktarda tuz, vücudunuzun su toplamasına yol açar ve hızlı kilo vermenize engel olur.

6- Sabahları aç karnına içilecek bir bardak ılık su da kısa sürede kilo vermek için bilinen bir yöntemdir. Sabahları aç karnına sıcak su içmek zararlı olmayan ve sizi rahatlatabilecek bir yol olduğu için bunu da deneyebilirsiniz.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar