• 1 sene önce
  • 0 Yorum
  • 655 Görüntülenme

Kışın koruyucu kalkanı Armut

Kışın koruyucu kalkanı Armut

Kışın koruyucu kalkanı Armut

Kış aylarının en koruyucu meyvesi olan armut, mevsim arkadaşları turunçgillere oranla bağışıklık sistemini güçlendirmede çok daha etkilidir. Armut, B2, C, E vitaminlerini, bakır ve potasyum için de iyi bir kaynaktır. Armutta ayrıca, suda çözünür bir fiber olan pektinin önemli miktarını da içermektedir. Armutta bulunan pektin aslında elmadan daha yüksektir. Pektin düşük kolesterol düzeyleri için önemli bir yardımcıdır. Bunlar genellikle lifi yüksek olan bir hipoalerjenik meyve olarak sağlık uygulayıcıları tarafından tavsiye edilmektedir.

Kışın koruyucu kalkanı Armut

Gülgiller ailesinden gelen armut, ılıman iklime sahip her coğrafyada yetişebilecek verimliliğe sahip bir meyvedir. Ülkemizde özellikle Santa Maria ve deveci armudu çeşitlerinde yüksek verim alınan bu meyve akrabası olan elmaya göre daha ince kabuklu ve hazmı kolay bir yapıya sahiptir. Yaz aylarında da bulunabilen armudun tadının doruğunda olduğu zamanlar sonbahar ve kış aylarıdır.

Kışın koruyucu kalkanı ArmutVitamini de şifası da kabuğuda saklı armudun hem tadına hem de şifasına varmak için, soymadan tüketmekte fayda var. Yakın zamanda yapılan araştırmalar, armut kabuğunun etli kısımlara oranla 3-4 kat daha fazla besleyici ve yararlı madde içerdiğini ortaya çıkarmıştır. Bu maddeler antioksidan ve iltihap önleyicidir ayrıca armut kabuğu bolca lif içerdiği için de armudu kabuğu ile yemek çok daha yararlı.Kışın en koruyucu meyvesi olan armut, mevsim arkadaşları turunçgillere oranla bağışıklık sistemini güçlendirmede çok daha etkilidir. Armut, B2, C, E vitaminlerini, bakır ve potasyum için de iyi bir kaynaktır.

Kışın koruyucu kalkanı Armut

Kışın koruyucu kalkanı Armut

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar