• 2 sene önce
  • 0 Yorum
  • 736 Görüntülenme

Kıyafetlerinizin daha şık görünmesini sağlayın

Dış görünüşünü önemsemeyen bir kadın var mıdır? Elbette hayır. Kadınlar hem karşı cinslerine hem de hemcinslerine karşı güzel ve bakımlı görünmek isterler. Dış görünüş deyince de kıyafetler en önemli kısmı oluşturmaktadır. Bakımlı görünmek için pahalı kıyafetlere ihtiyacınız yok. Birkaç dokunuşla oldukça bakımlı görünebilirsiniz. Nasıl mı?

Ayakkabı ve çantalarınızı temiz tutun

Üzerimizdeki en dikkat çekici parçalar ayakkabı ve çantadır. Bunların seçimine her zaman özen göstermelisiniz. Bakımlı görünmek istiyorsanız ayakkabılarınızın ve çantanızın temiz olmasına dikkat edin.

Kemer ile vücut şeklinizi vurgulayın

Bol kıyafetler salaş dururken vücuda oturan parçalar giymek daha kaliteli bir görünüm sağlar. Bol bir kazak ya da gömlek giydiğinizde bir kemer ile şık görünebilirsiniz.

Kıyafetlerinizin bedeninize uyduğundan emin olun

Bedeninize uygun olmayan bir kıyafet seçmeniz ucuz bir görünüm oluşmasına sebep olur. Belinize oturmayan bir elbise ya da kolları uzun bir gömlek giydiğinizi düşünün. Hiç şık durmuyor değil mi? Kaliteli bir görünüm için kıyafetlerinizin bedeninize uyduğundan emin olmalısınız.

Kaliteli dış giyim parçalarına yatırım yapın

Soğuk günlerde dış görünüşümüz genellikle giydiğimiz montlardan oluşur. Bu nedenle palto, kaban gibi parçalar alırken kaliteli ürünler seçmeye dikkat edin.

Kumaş konusunda seçici davranın

Bazı kumaşlar ucuz görünür bazıları da kendiliğinden pahalı ve kaliteli durur. Kaliteli duran kumaşlar arasında keten, yapay süet ve pamuklular bulunur. Ucuz görünen kumaşlar arasında ise yapay  ipek ve akrilikler yer almaktadır.

Temiz ve iyi ütülenmiş olduklarından emin olun

Kırışık bir gömlek ya da pantolonla kıyafetlerinizin kaliteli görünmesini bekleyemezsiniz. Evden çıkmadan önce kıyafetlerinizin iyice ütülenmiş olduğundan emin olun.

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar