• 2 sene önce
  • 0 Yorum
  • 792 Görüntülenme

Klasik saatler de akıllanıyor

Klasik saatler de akıllanıyor

Klasik saatler de akıllanıyor!.. Akıllı saatlerdeki gelişim böyle devam edecek olursa sanırım önümüzdeki dönemde etrafta bunlardan daha sık görmeye başlayacağız. Bu ilginç cihazlar, sizi arayanı göstermekten gün boyunca yaktığınız kaloriyi saymaya kadar pek çok ilgi çekici fonksiyonu bir arada barındırıyor. Benzer fonksiyonlara sahip olmak isteyip yine de klasik saatten vazgeçemeyenler için ise Chronos adlı ilginç bir cihaz geliştirilmiş. Klasik saatinizin arka kapağına yerleştirilen 3 milimetrelik ince bir diskten ibaret olan Chronos, titreşim yoluyla size çağrıları haber vermekten adımlarınızı saymaya kadar pek çok fonksiyonu yerine getirebiliyor. Üstelik basit kol hareketleriyle çağrı reddetmek veya sıradaki şarkıya geçmek gibi fonksiyonlar da sunuyor. Elbette yapabildikleri bir akıllı saatle kıyaslanacak kadar detaylı değil, ama babadan yadigâr saate günümüzden bir şeyler eklemek isterseniz şimdilik bulabileceğiniz en iyi alternatif bu.

Ön sipariş alan ürünün bahar aylarında 99 dolardan satışa çıkması bekleniyor. İncelemek isterseniz wearchronos.com adresini ziyaret edebilirsiniz.
Klasik saatler de akıllanıyorKlasik kol saatinize akıllı saat özellikleri kazandırmak isterseniz Chronos’a bir göz atmanızda yarar var. Saatin arkasına yerleştirilerek kullanılan ve  bozuk para boyutundaki bu cihaz, saate yeni özellikler de kazandırıyor. Üstünde yer alan led ışıklar aracılığıyla bildirimleri gösteren Chronos, aktivite takibi yaparak bu bilgileri akıllı telefonla paylaşabiliyor. Farklı bildirimlere göre ledlerin farklı renklerde yanması da sağlanıyor. Hafif ve ince yapısıile  rahatsızlık vermeyen cihazın piyasadaki saatlerin yüzde 80’iyle uyumlu olduğu belirtiliyor.

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar