• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 4295 Görüntülenme

Kocan Kadar Konuş Kitap Özeti

Yakında televizyon dizisi olarak karşımıza çıkacak olan “Kocan Kadar Konuş” kadınlar için yazılmış özellikle de yaşının ilerlemesine aldırış etmeden aşkı arayan ve bundan gocunmayan bayanların el kitabı niteliğinde bir eser.

Yazarı Şebnem Burcuoğlu…

Efsun 30’lu yaşlarında ama halen evlenmemiş bir bayandır. İzmirli bir ailenin en büyük kızıdır. Ceren ve Tuğçe adında iki kızkardeşi vardır.  Küçük yaşlarda İstanbul’a taşınan aile artık burada yaşayacaklardır. Küçük kuzeni evlilik hazırlıkları yapmaya başlamıştır. Efsun bekarlıktan memnundur ama etrafın çenesi bir türlü kapanmak bilmez. Bunun üzerine Efsun aşk hayatını sorgulamaya ve kendine uygun bir eş arayışına başlar.

Daha önceleri erkek arkadaşları olmuş ama evlilik için ideal erkek oldukları iddia edilemediği için bekar kalmayı tercih etmiştir Efsun. Ya çok hanzodurlar ya da sadakat yoksunu, aldatma meyilli kişilerdir bunlar. Efsun’un aklı ise Lise 1’de tanıştığı ve aşık olduğu ama ayrılmak zorunda kaldığı Sinan’da kalmıştır. Sinan İsviçreye gitmiş Efsun ise gidişini izlemekle yetinmiştir.

Son sevgilisiyle de ayrılan Efsun artık annesinin ve kardeşlerinin elinden kurtulamaz. değişmesi yönünde baskı görmektedir. Efsun değişir hemde ne değişme artık bambaşka biridir. Yıllar sonra ilk aşkıyla karşılaşır hemde büyük bir tesadüf eseri. Ama Sinan’da diğerleri gibi kaçıp gidecek korkusu Efsun’a yanlış hareketler yaptırır. Ailesinin sözünü dinleyip tripler atmaya başlar, evlilik hakkındaki düşüncelerini sorup soruşturur. Sinan durumdan hiç memnun değildir. O lisedeki Efsun’u sevmektedir. Yavaş yavaş Efsun’dan uzaklaşır.

Eeee kitabın hepsini burada anlatmayalım. Merak eden vakit geçirmeden kitabı alsın derim. Romantik komedi tadında güzel bir kitap. Çok yakında da Murat Yıldırım ve Ezgi Mola’nın başrollerini paylaşacağı bir dizi olarak ekranlara gelecek…

kocan_kadar_konus

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar