19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Spor Bayramı Nedir Kısaca

Konusu 'Belirli gün ve Haftalar' forumundadır ve Nehir tarafından 14 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

 1. Nehir

  Nehir

  Katılım:
  9 Ocak 2013
  Mesajlar:
  6.559
  19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Spor Bayramı Nedir kısa bilgi

  Her yıl 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanır. 19 Mayıs 1919 tarihinde Mustafa Kemal Atatürk Bandırma Vapuru ile Samsun'a çıktı ve Kurtuluş Savaşı başlamış oldu. Mustafa Kemal Atatürk bu bayramı Türk gençliğine armağan etmiştir.

  19-mayis.jpg

  Gençlik ve Spor Bayramı, ilk defa 24 Mayıs 1935 tarihinde "Atatürk Günü" adı altında kutlanmıştır. 20 Haziran 1938 tarihli kanunla "Gençlik ve Spor Bayramı" olarak kutlanan bu ulusal bayramın adı 12 Eylül Darbesinden sonra "Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı" adını almıştır.
   
 2. İYİ TEŞEKKÜRLER
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 16 Mayıs 2016
 3. can

  can

  kısaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
   
 4. Her yazım ve anlatımın temeli konudur. Konu, üzerinde konuşulan, yazı yazılandır. Konu günlük olaylardan alınabileceği gibi insanlar arası ilişkilerden, toplumsal gerçeklerden, sorunlardan, bilim ve teknolojiden, sanattan, kısaca yaşamın her kesitinden seçilebilir. Söz gelimi “aşk” duygusal, “eğitim” toplumsal, “optik” bilimsel bir konudur. Bu konular çok geneldir, bu ana konuların alt başlıklarla sınırlandırılması gerekir. Bilimsel bir konu aynı zamanda toplumsaldır; bu nedenle anlatım konularını kesin sınırlarla ayırmak güçtür. Yine konular; nesnel ise somut konular, nicel ise soyut konular diye de ayrılır. Konu alanı olarak toplumun her kesimi alınabilir. Örneğin, okul öncesi eğitimi konu alan bir yazı için köy, varoş, gecekondu, aydın kesim, Amerika, Japonya… gibi alanlardan biri seçilebilir.

  Konu seçiminde göz önünde bulundurulacak özellikler şunlardır:
  . Kişi, konu seçerken bildiği ya da ilgi duyduğu, araştırma yapabileceği konuyu seçmelidir.
  . Konu, geliştirmeye uygun olmalıdır.
  . Konu, bilimsel gerçeklerle çelişmemelidir.
  . Konu, türlü yorumlara yol açmayacak kadar inandırıcı ve açık olmalıdır.:):):):););););););):cool::cool::p:p:D:D:eek::eek::oops::oops::rolleyes::rolleyes:o_Oo_O:):)
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 22 Mayıs 2016