Öğrenci 19 Mayıs Hakkında Kompozisyon

Konusu 'Web Kütüphanesi' forumundadır ve Sümeyra tarafından 3 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

 1. Sümeyra

  Sümeyra Süper moderatör Yönetici

  Katılım:
  22 Eylül 2016
  Mesajlar:
  1.646
  19 Mayıs Hakkında Kompozisyon

  Milletimiz için en önemli günlerden bir tanesi: 19 Mayıs… Bağımsızlığa ilk adımın atıldığı gün.. Mustafa Kemal Paşa’nın Samsun’a ayak bastığı gün…

  Milletimizin Kurtuluş mücadelesi ülkesini içinde bulunduğu sıkıntılı durumdan kurtarmak isteyen Mustafa Kemal Paşa’nın 19 Mayıs 1919 günü Samsun’a ayak basmasıyla başladı. Mustafa Kemal Samsun’a ayak basarak bütün ülkeyi aydınlatacak bir hareketi başlattı. Çünkü Mustafa Kemal, milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararlılığının kurtaracağına inanıyordu. Bu inanç doğrultusunda milli mücadelede tam bağımsızlığı esas aldı ve Kurtuluş savaşı başarıyla sonuçlandı.

  Milli mücadelenin başarıyla sonuçlanmasının ardından 29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyet ilan edildi ve Mustafa Kemal Cumhuriyeti Türk gençliğine armağan etti.

  İşte bu sebeplerle 19 Mayıs milletimizin için çok önemli bir gündür. Bunların yanı sıra Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 mayısı doğum günü olarak kabul etmesi de bu günün anlam ve önemini çok iyi bir şekilde göstermektedir.