2012 Yurtdışı vizesiz balayı turları

Konusu 'Bunları biliyormuydunuz' forumundadır ve ahra tarafından 13 Mart 2012 başlatılmıştır.

 1. ahra

  ahra

  Katılım:
  2 Mart 2012
  Mesajlar:
  190
  2012 Yurtdışı vizesiz turlar
  Yurtdışı vizesiz balayı turları 2012


  Dalmaçya Sahil ve Hırvatistan turu


  Hırvatistan'ın doğal güzellikleriyle ilginizi çekeceğini umuyorum.Hem kültür, hem deniz tatilini bir arada yapabileceğiniz Hırvatistan, vize almadan görmek isteyeceğiniz yerlerin başında gelecek eminim.

  Yeşil ve temiz, temiz,sakin,sessiz ve tenha.Yerli halk neredeyse hiç ingilizce bilmiyor.Bilenlerde çat pat. Yalnız bütün merkezi yerlere danışma büroları konulmuş. Çalışanlar her konuda size yardımcı oluyor.Her taraf orman, şelale, ülkenin içinden kocaman bir nehir geçiyor.

  [​IMG]

  Dalmaçya Sahilleri birçok kişi tarafından dünyanın en güzel yerlerden biri Avrupa'da ziyaret olarak kabul edilir. Bu Hırvatistan batısında üzerinde sahil şeridi, adalar yüzlerce noktalı, Adriyatik Denizi'nin doğu kıyısında ile sınırlanmıştır.

  Kürek, yüzme ve balıkçılık hem de yerli ve ziyaretçiler için favori meşgaleleri vardır. Dalmaçya Sahilleri, kültürü, mimarisi ve doğal güzelliği ile ziyaretçi teklif çok şey var. Palace Diocletianus at Split mimarisi, ve Dubrovnik şehrinin ünlü onun surları ve kiremit çatılar için saygıyla anılmaktadır. Dalmaçya Kıyılarının harika insan yapımı konumlar yanı sıra, kıyı hem eşsiz ve benzersiz milli parklar yakınlığı ve daha iç dünyanın dört bir yanından insanlar çekiyor.


  [​IMG]


  Maldivler Turu

  Maldivler, Hint Okyanusu'nda ve Sri Lanka'nın güneyinde yer alan, Asya'daki en küçük bağımsız ülke. Hint Okyanusu'nda 1200 adet küçük adadan meydana gelen adalar topluluğu.Bütün alanın %99‘u denizle kaplı muhteşem güzelliği ile bilinen bu adacıklar, sayısız isimde ve türde balıklarıyla sualtı gözlem ve su sporlarıyla mükemmel bir tatil ülkesi. 'Son cennet' olarak da anılıyor.

  [​IMG]

  Son yıllarda, 'balayı tatili' turları buraya yönlendiriliyor. Çiftlerin hayalini süsleyen Maldivler, kristal mavisi sularla kaplı. Özel bir ilgi ve çekim alanı yaratan adaya,önceleri budizm hakim olsa da, bir arap gezgini olan Al-Bar Bari sayesinde ulaşan müslümanlık hızla ada halkı tarafından kabul görmüş. Sadece uçakla gidilebilen Maldivler'e vize alma zorunluluğu da bulunmuyor.. Adadaki bir tatil rüyadan da öte.. Renk cümbüşü ve hareketlilik dalgıçlıkla, sualtı fotoğrafçılığıyla uğraşan insanlar için de bulunmaz bir ortam yaratıyor.

  [​IMG]


  Malezya turu

  Büyüleyici Malezya, ülkeyi ilk kez keşfeden ziyaretçilerden, her yıl aynı mevsimde buraya gelen müdavimlere kadar, herkesi sürekli şaşırtır.Malezyalılar'ın sınırsız dostluğu, yürekten gelen sıcaklığı ve eşsiz misafirperverliği şeklinde kendini gösterir.Malezya'nın farklı kültürleri gösterişli festivaller, görkemli giysiler, eşsiz sanat eserleri, danslar, yemekler, mimari, gibi çeşitli şekillerde yaşatılır. Birçok ırkın bir arada yaşamasının getirdiği bu çokrenkliliğin dışında Malezya, her yıl binlerce turist çeken nefes kesici deniz ve orman manzaralarına sahiptir.

  [​IMG]

  Malezya'da zaman içinde milyonlarca yıl geri gitmeye ya da gelişen modernizm içine dalmaya hazır olmalısınız. Ülkenin tropikal yeşilliklerle çevrili doğal cenneti, ağaçlarla kaplı dağları, kat kat dökülen şelaleleri ve buz gibi düdenleri fotoğraf meraklıları ile doğa çılgınlarını kendinden geçirir. İlkçağlarda oluşan ve 130 milyon yıl boyunca balta girmeyen yağmur ormanları çok sayıda bitki ve hayvana evsahipliği yapar. Bakir yağmur ormanları üzerinde yükselen kesintisiz dağlar, kaçırılmaması gereken nefes kesici manzaralar oluştururlar. Bu bölgeler kuş gözlemi, treking, nehir raftingi, mağaracılık, dağcılık ve kamp yapmak için mükemmeldir.

  Güneş, deniz ve sualtı macerası sevenler, Malezya'da hayallerinin tatilini gerçekleştirebilirler. Malezya Yarımadasının hem doğu, hem de batı sahilleri ile Sabah ve Sarawak eyaletleri uçsuz bucaksız kumsallara sahiptir. Malezya'nın 1007 adasından otuz sekizi Deniz Parkı ilan edilmiştir. Tüm bu adalar tüple ve şnorkelle dalma, skuba dalışları, yüzme, yatçılık, rüzgar sörfü, yelkencilik, balıkçılık ve sualtı fotoğrafçılığı için idealdir.

  Malezya'da eski ve yeniyi her an iç içe bulabilirsiniz. Şehirlerde modernizm ve teknolojik gelişimin izlerini hızlı trenler, ileri telekomünikasyon olanakları ve bilişim sistemleri gibi her alanda görebilir, şehir dışına çıktığınızda ise basit kırsal köylerle karşılaşırsınız.


  [​IMG]

  Yerel ev yemeklerinin güzel kokularının ve odun ateşinden çıkan dumanların yayıldığı ahşap köy evlerini hayal edin… Verimli pirinç tarlaları, günlük yemeklerini çıkarmak üzere kanallarda balık avlayan çocuklar, kauçuk ağacı koruları, yeşil palmiye yağı plantasyonları nefes kesici manzaralar oluşturur.

  Konaklama konusunda ziyaretçilerin, her türlü bütçeye uygun çok sayıda otel, bungalov, resort, tatil köyü ve pansiyon seçenekleri arasında karar vermeleri kolay olmayabilir. Şehirlerde yerel, Doğu, Batı ve Kontinental mutfaklardan seçeneklerin sunulduğu geniş bir restoran yelpazesi bulunur. Çok sayıda eğlence ve dinlence etkinlikleri arasında golf yapabilir ya da kendinizi alış veriş keyfine bırakabilirsiniz. Malezya ucuz fiyatları ve zengin seçenekleriyle alış veriş meraklıları tarafından dünya çapında tanınan bir cennettir.

  [​IMG]

  Büyüleyici Malezya'da hayalinizdeki tatili gerçekleştirmeye hazırlanın.