2013 Regaib Kandili Gecesi Mesajları

Konusu 'Dini günler ve geceler' forumundadır ve Elif tarafından 1 Mart 2012 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.387
  Regaib Kandil Mesajları 2013

  16 - 17 Mayıs 2013 Perşembeyi Cumaya bağlayan gece Regaib Kandilidir.

  2013 Regaip kandili sözleri - Regaip kandili 2013 mesajları

  [​IMG]


  Gecenin güzel yüzü dokunsun, kabuslar senden uzakta, melekler başucunda olsun, güneş öyle bir gecede doğsunki duaların kabul, kandilin mübarek olsun.

  Fani dÜnyanın padişahı değilim. Gönül hırkalarını yamar giyerim. Dostlarla ağlar, dostlarla gülerim. Siz sevdiklerime, iyi kandiller dilerim.

  Bu değerli kandil gecenisinde, kainatin yaraticisi ve alemlerin rabbi bagislayici ve aciyici yuce allah tum dualarinizi kabul etsin...

  Mübarek kandilin Türk ve islam alemine hayirlar getirmesini dilerim..


  [​IMG]

  bir kandil gulu savur sevdiklerine, size onlardan gulucukler getirsin oyle icten oyle samimi ol ki goz yaslarini bile tebessume cevirsin. Kandilin mubarek olsun...

  bir damla umut serpilsin yuregine bir tatli mutluluk dolsun gozlerine bin bir hayallerin gercekleri bulsun dualarin kabul olsun.


  Regaip kandiliniz mübarek olsun! Kalpleriniz imanla dolsun!

  Regaip kelimesi bolluk, bereket, fazilet anlamına gelir. Bu gece Allah'ın lütuflarının bol bol verildiği bir gecedir ve üç ayların ilk kandil gecesidir. Hayırlı olsun..

  Semanın kapılarının sonuna kadar açılıp rahmetin sağanak sağanak yağdığı böyle bir gecede düşen damlaların seni sırılsıklam etmesi dileğiyle kandilin mübarek olsun.


  Size karanfilin sadakatini, sümbülün bağlılığını, menekşenin tevazusunu, lalenin gururunu, leyleğın saadetini versek, bize de dua eder misiniz? Kandiliniz mübarek olsun..

  Yağmur yüklü bulutlar gibi gelen, eteğindeki hayır cevherlerini başımıza boşaltan ve bizlere mutluluk veren kandilin, büyüsüne kapılmanız dileğiyle. Nice kandiller.

  Yağmur yüklü bulutlar gibi gelen, eteğindeki hayır cevherlerini başımıza boşaltan ve bizlere mutluluk veren kandilin, büyüsüne kapılmanız dileğiyle. Nice kandiller.


  [​IMG]


  Yükü sevgi, özü saygı, gücü barış, süsü hoşgörü olan mübarek Regaip kandilinizi kutlarım Allah'a emanet olun. Güzel kandiller..


  Yağmurun toprağa hayat verdiği gibi dualarında hayat bulacağı bu gecede dua bahçesinde yeşeren fidan olmak dileğiyle kandiliniz mübarek olsun.


  Semanın kapılarının sonuna kadar açılıp rahmetin sağanak sağanak yağdığı böyle bir gecede düşen damlaların seni sırılsıklam etmesi dileğiyle Regaip kandilin mübarek olsun.

  [​IMG]