2016 yılına ilk ve son giren ülkeler

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Elif tarafından 22 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.387
  Yeni yıla girmek için artık sayılı günler kaldı. 31 Aralık Perşembe gecesi 2015 yılını acısıyla, tatlısıyla geride bırakacak ve yeni bir yıla yeni umutlarla gireceğiz. Yeni bir aşk, yeni bir iş, güzel bir hayat umudu ile karşılayacağımız yeni yıla bakalım hangi ülkeler daha erken hangi ülkeler ise daha geç kavuşacak?

  Dünyanın yapısı ve hareketi ile ilgili olarak değişen yeni yıl seramonisi dünyanın farklı ülkelerinde farklı saatlerde gerçekleştirilecek. Mesela 2015 yılına ilk giren ülke Kiribati ve Samoa adaları olurken en son giren ülke ise Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada olmuştu.

  Her sene yeni yılı ilk karşılayan ülkelerin başında Yeni Zelenda, Avustralya Japonya, Tayvan ve Çin geliyor. Bu ülkeler saat farkı ile bizden önce 2016 yılına merhaba diyecek ancak gözler her sene olduğu gibi Sidney’e çevrilecek. Yeni yıl kutlamalarının merkezi olarak kabul edilen ve her sene dünyanın pek çok yerinden ziyaretçi akınına uğrayan Sidney limanı ve köprüsü bu sene yine geleneksel havai fişek gösterileri ile tüm dünyaya yeni yılın gelişini müjdeleyecek.

  Yılbaşı denince ilk akla gelen kuşkusuz ki havai fişek gösterileridir. Pek çok ülke yeni yılı havai fişek gösterileri ile karşılarken bizde bu görsel şovdan mahrum kalmayacağız. Saat tam 24.00 olduğunda gökyüzü rengarenk bir görüntüye ev sahipliği yapacak. Eğer sizlerde İstanbul Boğaziçi köprüsünde bu eşsiz gösteriyi izlemek istiyorsanız şimdiden hazırlıklarını yapmaya başlayın.
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 10 Temmuz 2018