Adobe Photoshop Lightroom 4 Özellikleri

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Elif tarafından 10 Mart 2012 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.387
  Adobe Photoshop Lightroom 4 yazılım
  Adobe Photoshop Lightroom özellikleri fiyatı

  Fotoğrafçıların hayatını kolaylaştıran Lightroom 4, üst gölgeleme ve işlem vurgulama için yarattığı özel teknoloji ile kendi fotoğraf albümünüzü yapmanızı sağlıyor.Adobe Photoshop Lightroom Mac OS ve Windows için uygun sürümlerinin kullanıma sunulduğunu açıkladı.Lightroom, amatör ve profesyonel fotoğrafçıların, görüntülerini hızlıca aktarmasını, geliştirmesini, yönetmesini sağlıyor.Lighroom 4 fotoğrafçılara, metin kontrolleri ve kolay kullanılabilen şablonlarla çarpıcı bir foto kitap yaratmaları için gereken araçları sağlıyor. Aynı zamanda içindeki kitap eklentisiyle yeni bir foto kitap yaratmak için direkt olarak link de sunuyor. Yeni sezgisel harita modülü ise, halihazırda bir konumda işlenmiş fotoğrafları gösteriyor, konum etiketleme ve tersine coğrafi etiketleme kontrolleri ile bir fotoğrafçının yaygın olarak bulunduğu konumların kolaylıkla atanabilmesi için kayıtlı konumları sunuyor.

  Adobe Photoshop Lightroom 4'de yeni geliştirilmiş düzenlemeler  Yeni ayarlama kontrolleri kameralardaki dinamik kapasiteyi maksimuma çıkarırken Lightroom 4, çarpıcı gölge detaylarını ve aydınlatmaları düzenliyor. Yeni geliştirilmiş bir oto ayarlama sistemini kontrast ve pozlandırma özelliklerinde sunan ürün aynı zamanda, gürültü azaltma,hare ve beyazlık dengesi gibi yerel ayarlama denetimlerine de sahip.

  Ürünün yerli video desteği, fotoğrafçılara video klip çekimleriyle DSLR, point-and-shoot kamera ve akıllı telefonlar üzerinden oynama, kesme ve görüntü çıkarma imkanı da veriyor. Özel video ön ayarları ve birçok standart Lightroom görüntü ayar kontrolleri video kliplere uygulanabiliyor ve ayarlanmış videolar H.264 dosya uzantısıyla gönderilerek Facebook ya da Flickr üzerinden yayınlanabiliyor.

  Geliştirme modülünde ön ayarlar tamamen yeni işlem teknolojisinden yararlanıyor. İnternet üzerinden ekranda prova tekniği ile fotoğrafçılar, içeriğin en iyi şekilde görüntülemesini sağlamak için fotoğrafları hedef renk boşluğunda uyumlu hale getirebiliyor. Bunlara ek olarak kullanıcılar görüntülerini, Lightroom'dan e-posta yoluyla direkt paylaşabiliyorlar.

  Yeni kullanıcılar için Adobe Photoshop Lightroom Amerika'da ortalama fiyatı 149 dolar olarak belirlendi. Üst sürüm fiyatı ise 79 dolar.Adobe Photoshop Lightroom 4 Windows ve Mac için kullanıma sunuldu.
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 17 Temmuz 2014