Alexa nedir? Alexa değeri nasıl yükselir

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve ahra tarafından 4 Nisan 2012 başlatılmıştır.

 1. ahra

  ahra

  Katılım:
  2 Mart 2012
  Mesajlar:
  190
  Alexa nedir? Alexa nasıl kullanılır


  Alexa Amazon‘a ait bir site sayacıdır..Bu sayaç hitleri farklı bir sıralama da gösteren ve bugün Google’ın kaideye aldığı sayılır sayaç sitelerinden biridir..

  Alexa tüm dünya üzerinde kurulu siteleri numerik olarak bir sıralamaya alır.En çok girilenden en az giriline doğru bir aritmedik sıralamadır.

  Bu sıralama sitenize giren kişilerin sayısına göre sıralanır ve bu sıralamaya herhangi bir müdahale söz konusu değildir.

  İlk olarak Alexa’da yükselmek için en önemli etken sitenizi gezen üyelerin sitede kalma sürelerini uzatmaya çalışmak olmalıdır. Bunu görsel eklentilerle yapabilirsiniz. Yazınıza video eklemek gibi olabilir.

  İkinci olarak sitenize alexa sıralama kodunu koymanızı öneririm. Alexa sıralama kodu olanlar extradan puan almaktadır. Yandaki kodu kendi sitenizin adresini yazarak sitenizde uygun bir yere koyunuz. <SCRIPT type=’text/javascript’ language=’JavaScript’ src=’http://xslt.alexa.com/site_stats/js/t/a?url=https://www.webokur.net’></SCRIPT>

  Üçüncü olarak sitenizde alexa toolbar kullanmaya teşvik edin. Bu teşvik çok önemlidir. Çünkü sitenizi gezen bir kullanıcı eğer alexa toolbar kullanıyorsa siteniz iki kat puan kazanmış olur ( alexa gözünde )Alexa toolbar windows vistada internet explorer’da çalışmamtadır. En verimli çalıştığı browser firefox’dur. Firefox’un tüm versiyonlarında çalışmaktadır.

  Alexa toolbar indirmek için tıklayınız.
   
  Son düzenleme: 4 Nisan 2012