Argan yağının faydaları ve kullanımı

Konusu 'Bitkisel Tedavi' forumundadır ve webkolik tarafından 11 Mart 2012 başlatılmıştır.

 1. webkolik

  webkolik

  Katılım:
  17 Şubat 2012
  Mesajlar:
  2.991
  argan yağının cilde faydaları,
  argan yağı nasıl kullanılır


  Argan Yağı seneler boyunca kadınların güzellik sırrı olmuştur.

  Argan Yağı Nedir? İçerisindeki doğal % 47,1 oleik asit (omega 9) %33,8 linoleik tekoferol (E vitamini) squalene, stroller, polifenoller gibi bileşimler içermektedir.Argan yağı argonia spinosa meyvesinden elde edilir. Argan yağı yaşlanmayı geciktirici özelliğiyle cildi nemlendirir ve besler. Cilt kuruluğuna karşı savaşır, saçları hızlı biçimde nemlendirir ve etkileri cilt üzerinde oldukça çabuk hissedilir.

  Argan Yağının Kullanımı

  Argan yağı cildi çok kısa bir süre içinde nemlendirir ve cilt hücrelerinin yenilenmisini yardımcı olur. Faslı kadınlar bu geleneksel mucize yağı yüzyıllardır dudak çatlakları ve cilt bakımında kullanmaktadır. Argan yağı ciltte yaşlanmayı önleyici (anti aging) özelliğinden dolayı estetik ameliyata gerek olmadan genç görünüm sağlar.

  Yatmadan önce temizlenmiş cilde birkaç damla Argan Yağı uygulanması cildin yenilenmesi, yumuşaması ve parlaklık kazanması için yeterlidir. 70,2 mg. e vitamini içerir. Bu miktar vitamin, palmiye yağında 25,6 mg. zeytinyağında ise 7,1 mg. kadardır.

  Argan yağının faydaları Saç

  Yaşlanmayla birlikte saç derimiz daha az 1 sebum yağı üretir. Bu nedenle saçlarımız doğal parlaklığını ve dokusunu kaybetmeye çalışır, incelir ve kurur. kalitesini yetiren saçların neme gereksinimi vardır. Fas’ta kadınlar Argan yağını saçlı deriye masaj yaparak kullanmışlardır. Yağın içindeki E vitamini güçlü bir antioksidandır. Saçın zarar görmesini engeller, derideki kan dolaşımını hızlandırarak sağlıklı saç için gerekli koşulları yerini getirir. Saç dökülmesini engellediği bilinmektedir. İçindeki yaşadığımız kirli hava koşullarında saçlarımız kimyasal içeren şampuanlarla yıpranmaktadır. E vitamini içeren argan yağı saç derimizin ve saç köklerimizin beslenmesine ve sağlıklı dokusuna yeniden kavuşmasına yardımcı olur.
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 17 Temmuz 2014