Bakımlı ayaklar için neler yapmalıyız?

Konusu 'Sağlık Rehberi' forumundadır ve Sümeyra tarafından 12 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

 1. Sümeyra

  Sümeyra Süper moderatör Yönetici

  Katılım:
  22 Eylül 2016
  Mesajlar:
  1.646
  Bakımlı ayaklar için neler yapmalıyız?

  bakimli-ayaklar-icin-346x190.jpg

  Gerçekten bakımlı bir kadın mı olmak istiyorsunuz? Öyleyse sadece saçlarınızın yapılı, tırnaklarınızın manikürlü ya da vücudunuzun ince olması yeterli değil. Aynı zamanda diz, dirsek ve topuk gibi bölgelerinize de özen göstermeniz gerekiyor. Bu bölgeler vücudun sürtünmeye en fazla maruz kalan bölgeleridir. Bu yüzden kısa zamanda sertleşip kurur ve koyu bir renk alırlar. Bu görüntüyü kolaylıkla yok edebilirsiniz.

  Ovun

  Diz, dirsek ve ayak topuklarınızı avucunuza aldığınız bir miktar temizleme ürünü yardımıyla temizleyin. Sonra bu bölgeyi yumuşak bir sünger veya bez ile yuvarlak hareketler yaparak yavaşça ovalayın. Böylece o bölge ölü hücrelerden arınmış olacak.

  Soyun

  Yalınayak gezerseniz ayaklarınızda çatlaklar oluşabilir. Buna engel olmak için banyo sırasında topuğunuzu ponza taşıyla iyice ovalayın. Diz ve dirseklerinizde oluşan sert tabakayı yok etmek için de badem yağının içerisine bir tatlı kaşığı limon suyunu ekleyin. Bu karışımı bir beze sürüp o bölgeye sarın ve 20 dakika bekleyin. Bu bölgelerin hem rengi açılacak hem de pürüzsüz olacak.

  Nemlendirin

  Diz, dirsek ve topuklarda oluşan sertleşme ve çatlakları yok etmek için bal ve badem yağı mükemmel birer yardımcı. Her banyodan sonra bu bölgelere sürerseniz yumuşak ve pürüzsüz bir cildiniz olacak.