Öğrenci Başarılı kadınlar hangi özelliklere sahiptir

Konusu 'Web Kütüphanesi' forumundadır ve Sümeyra tarafından 3 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

 1. Sümeyra

  Sümeyra Süper moderatör Yönetici

  Katılım:
  22 Eylül 2016
  Mesajlar:
  1.646
  Başarılı kadınların hangi özelliklere sahip olduğunu biliyor musunuz? Başarılı insanların bazı ortak özellikleri vardır. Bu özelliklere hep birlikte göz atmaya ne dersiniz?

  Risk almaktan korkmazlar

  Risk almaktan korkmak yalnızda yerinizde saymanıza sebep olur. Bu nedenle bazen risk almak başarının anahtarı olabilir.

  Yaptıkları işe tutkuyla bağlılar

  Yaptığınız işi sevmezseniz motivasyonunuz da düşer. Motivasyonsuz yapılan işler de başarı getirmezler. Bu sebeple gerçekten sevdiğiniz işi bulmalısınız.

  Başarılı olacaklarına inanırlar

  Fikirleri ne kadar imkansız görünse de başaracaklarına inanırlar. Hiçbir zaman kendilerine olan inançlarını kaybetmezler. Başarılı bir kadın olmak istiyorsanız kendinize güveninizi kaybetmeyin.

  İnsanlarla sağlam ilişkiler kurmanın ne kadar önemli olduğunu bilirler

  Başarılı kadınların hayatlarındaki vazgeçilmezlerden bir tanesi geniş ve sağlam bir sosyal çevredir. Çalıştığınız yerde yeni arkadaşlıklar kurmak ve arkadaşlık ilişkilerinizi sağlam tutmak kariyerinizde ilerlemenizi sağlar.

  Sorunlu ilişkiler yaşamazlar

  Doğru ilişki oldukça önemlidir ve başarılı kadınlar bunun farkındadır. Sorunlu ilişkiler başarının önğne koyulmuş bir engeldir.

  Mutlaka kendilerine vakit ayırırlar

  Başarılı kadınlar kendilerine vakit ayırmalarının önemli olduğunu bilirler. Arada bir ev işlerinden, iş stresinden ve çocukların sorumluluklarından uzaklaşıp yalnız başınıza yarım saat geçirmeniz başarınızda oldukça etkili olacaktır.

  Yapılacaklar listesinin asla bitmeyeceğinin farkındalar

  Bazen her şeyi aynı anda yapamayacağınız kabullenmelisiniz. Bu işleri kolaylaştırır ve daha üretici olmanızı sağlar.

  Başarısızlığı bir son olarak görmezler

  Herkesin başarısızlığa uğradığı zamanlar vardır. Başarısızlığa uğradığınızda bundan tamamen kaybettiğiniz veya artık hiç başarılı olamayacağınız sonucunu çıkarmamanız gerekiyor.

  Mükemmeli aramazlar

  Mükemmeli aramak zaman ve enerji kaybına neden oluyor. Her şeyin mükemmel bir şekilde yapılamayacağını kabullenmek kariyer yaşamında oldukça önemlidir. Eksikliklerinizle ve hatalarınızla da başarılı olabileceğinizin farkında olmalısınız.