Başarının Mekanizması

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Yavuz tarafından 29 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

 1. Yavuz

  Yavuz

  Katılım:
  11 Nisan 2012
  Mesajlar:
  2.897
  İnsanı başarıya ulaştıracak mekanizmanın unsurları sırasıyla şunlardır:

  Birincisi, istektir. İstek insanı başarıya ulaştıracak motivasyonu ve enerjiyi sağlar.

  İkincisi, inançtır. İnançlar etkili kullanıldıklarında başarılı bir hayatın yaratıcısı olurlar. Bir şeyi yapmak için yeterince usta olsanız bile, kendi kendinize başaramayacağınızı fısıldadığınız zaman, başarıyı giden tüm yolları kendi kendinize kapatmış olursunuz. Oysa bir işi yapacağınızı kendi kendinize fısıldayıp buna da inandığınız zaman başari için tüm yolları açmış olursunuz. Evet, inanç başarıda mucizeyi yaratan faktördür.

  Üçüncüsü, stratejidir. Strateji mevcut kaynakları organize etme yöntemidir. Yeterli kaynaklara sahip olmak yetmez, kaynakları etkili bir şekilde kullanmak gerekir.

  Dördüncüsü ise, azim ve sebattır. İstenilen sonucu almak için yılmadan, azim ve sebatla çalışmak lazım. Çoğu kere ümitsizliğe düşmeden, azimle çalışıp sebat eden kişiler, son anda, hatta başarısızlığın hemen bir adım ötesinde başarıyı yakalamışlardır.

  Başarılı insanlar, genellikle başkalarının buluş ve tecrübelerinden yararlanırlar. Çünkü teknoloji dünyasındaki bütün gelişmeler önceki buluş ve girişimlerin bir devamıdır.
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 12 Temmuz 2018