Bilgisayarı virüslere karşı koruyun

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Sümeyra tarafından 13 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

 1. Sümeyra

  Sümeyra Süper moderatör Yönetici

  Katılım:
  22 Eylül 2016
  Mesajlar:
  1.646
  Bilgisayarı virüslere karşı koruyun  Bilgisayarlar virüslere karşı nasıl korunur? İnterneti kullanırken bilgilerinizin güvenliğini korumak için gereken önlemleri alın. Çünkü heran virüslerin ya da casus programların hedefi olabilirsiniz.İnternette binlerce virüs, casus programı bulunmaktadır. Kötü amaçlı bu programlar bilgisayarınızda büyük zararlara yol açar. En başta bilgilerinizin güvenliği tehlike altına girer.
  Güvenli bir internet kullandığınıza inanıyor ve kendinizden emin bir şekilde internet dünyasına geziyor olabilirsiniz ancak bilgisayarınızda bir Anti virüs programı bulunmuyorsa her an bir tehlikeyle karşılaşabilirsiniz. Çünkü günümüzdeki virüsler artık bize hissettirmeden bilgisayarımıza bir çok yoldan bulaşabilir.Bilgisayar kullanıcıları için hizmet veren Pratik Servis, antivirüs programı kullanmanın faydalarını şöyle ifade ediyor.

  Antivirüs programları geliştikçe, kötü amaçlı yazılımlar da bilgisayarda güvenlik açığı arar. Kablosuz ağları kullanmak ve internetten sık sık dosya indirmek virüslere davetiye çıkarır. Bu durumda E-posta bilgileri çalınabilir, özel hesaplarınıza giremeyebilirsiniz. Banka işlemlerini internetten yapıyorsanız bu hesaplarınız da tehlike altına girebilir. Bilgisayarınız üzerinden siber suç eylemleri gerçekleştirilebilir.
  Kimlik hırsızlığından, siber suçlara kadar birçok konuda sizi koruyacak bir Anti virüs programı seçmeniz ve onu sürekli güncel tutmanız önemli.Anti virüs programı seçerken bilgisayarınızın performansını düşürmemesine dikkat edin.. Bazı anti virüs programları, bilgisayarların geç açılmasına ve işlemlerde yavaşlamaya neden olur..Acak her Antivirus bilgisayarı yavaşlatmaz. İnternete giren çocuğunuz varsa, güvenli internet kullanımı için seçeceğiniz bir Antivirüs programı size yetecektir.. Dilerseniz çocuk modunda veya yetişkin modunda kullanarak, internetinizi çocuklarınıza karşı daha güvende tutabilirsiniz.Bilgisayarınıza büyük zarar veren virüs, ve trojanlara karşı geliştirilmiş birçok antivirüs programı bulunmaktadır. İhtiyacınız doğrultusunda lisanslı bir antivirüs programı kullanarak internetten bulaşacak tehlikelere karşı önlem alabilirsiniz. Lisanssız bir yazılım kullananarak, onu Cracklemek maalesef düşündüğünüz gibi size koruma sağlamaz.