Bmw Fabrikası Hangi Şehirde?

Konusu 'Bunları biliyormuydunuz' forumundadır ve Yavuz tarafından 19 Ekim 2012 başlatılmıştır.

 1. Yavuz

  Yavuz

  Katılım:
  11 Nisan 2012
  Mesajlar:
  2.897
  Bmw Fabrikası Hangi Ülkededir

  Bmw Fabrikası Hangi Şehirdedir

  Bmw otomobil şirketinin tarihi çok eskilere dayanmaktadır. İlk önceleri uçak motoru üretimi ile faaliyetlerine başlayan firma zaman süreci içerisinde otomobil ve motosiklet motorları ile bizzat araçların kedilerini üretmeye başlamıştır. Bmw isminin açılımı Bayerische Motoren Werke AG (Bavyera Motor Fabrikaları A.Ş)

  Şirket, 1913 yılında Karl Friedrich Rapp tarafından Almanya'nın Münih kentinde kurulmuştur ve mimari olarak meşhur merkezi halen oradadır. İlk zamanlarda sadece uçak motoru üreten şirket, 1928 yılında satın aldığı Fahrzeugtechnik Eisenach A.G. otomobil şirketinden sonra otomobil üretimine girmiştir. BMW ilk otomobil seri üretimini 1929'da 3/15 PS ismindeki otomobil ile başlamıştır.

  1945 yılında 2. Dünya Savaşi' nın sona ermesi ile birlikte müttefik kuvvetler firmanın fabrikalarını kullanılamaz hale getirmiş ve BMW 1948 yılında daha ucuz motorsiklet üretimine geçene kadar mutfak ve bahçe malzemeleri üretmiştir. BMW' nin otomobil piyasasına dönüşü 1950' li yıllarda olmuş olsa da düşük satışlar pek iç açıcı olmamiş ama firma 1960' li yıllarda muhtelif spor sedan ve spor kompakt modeller ile başarıyı yakalamıştır.

  Bmw günümüzde otomobil tasarım, performans ve dayanıklılık özellikleri ile dünya sıralamasında ilkleri oluşturmaktadır. Otomobil fabrikası Almanyada olsada dünyanın bir çok ülkesinde yedek parçalarını ve çeşitli aksmalarını fason olarak üretmektedir.
  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 2. Selm hayalim hep bir bmw olmaktır nasip olmadi