Bu hafta vizyona giren filmler 26 Aralık 2014

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Sümeyra tarafından 7 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

 1. Sümeyra

  Sümeyra Süper moderatör Yönetici

  Katılım:
  22 Eylül 2016
  Mesajlar:
  1.646
  Siz de sinemaya gitmeyi sevenlerden misiniz? Bu hafta hangi filme gideceğinize karar veremediniz mi? Birbirinden iddialı 7 yeni film bu hafta vizyona giriyor. Bu filmler ve konularından kısaca bahsedelim:

  Son Umut (The Water Diviner)

  Dram, savaş filmi olan Son Umut’ta Avustralyalı bir çiftçi olan Connor 1919 senesinde Çanakkale Savaşı’ndan sonra Türkiye’ye gelir. Arazide su bulma konusunda usta olan Connor savaş sırasında Gelibolu’da kaybolan çocuklarını bulabilmek için her şeyi yapacaktır.

  4: Kıyamet Gecesi (REC 4: Apocalypse)

  Dram ve korku filmi olan Kıyamet Gecesi’nde TV muhabiri olan Angela büyük uğraşlar verilerek lanetli binadan dışarıya çıkarılıp bir petrol gemisinde karantinaya alınmıştır. Fakat kimse Angela’nın binadan girdiği şekilde çıkmadığı gerçeğini bilmemektedir.

  Yusuf & Yusuf

  Komedi filmi olan Yusuf & Yusuf’ta çocukluğundan beri rallici olma hayali kuran fakat hayat şartları nedeniyle Ankara’da dolmuş şoförlüğü yapan Yusuf’un dolmuşuna binen Yusuf isimli suikastçiyi engelleme çabaları anlatılıyor.

  İki Gün ve Bir Gece (Deux jours, une nuit)

  Dram türündeki bu filmde anlatılan konu şu şekildedir: Sandra eşinin de yardımıyla haftasonu zorlu ve karmaşık bir görevi yerine getirmek zorundadır. Sandra ancak çalıştığı arkadaşlarını maaş bonuslarının iptal olmasına ikna ederse işine devam edebilecektir.

  Ayı Paddington (Paddington)

  Teyzesi tarafından büyütülen Perulu genç bir ayı, teyzesi emekli ayılar için kurulan bir evde yaşamaya karar verince kendisine yeni bir ev bulmaya karar verir. İngiliz olan her şeye ilgisi olan bu ayı bir geminin can kurtaran botuna binerek Londra’ya gider. Fakat Paddington İstasyonu’nda kaybolur ve tek başına kalır. İşte o zaman şehir hayatının hiç de beklediği gibi olmadığını anlayacaktır.

  Nikahta Keramet Var mı? (Peace After Marriage)

  Cinsel hayatı pek de yolunda gitmeyen Filistin kökenli bir Amerikalı olan Arafat bir gün İsrailli bir kadının yeşil kart alabilmesi için onunla anlaşmalı evlilik yapmayı kabul eder. Fakat ailesi bu evliliğe karşı çıkar ve sonlandırmak için ellerinden gelen her şeyi yaparlar.

  İnsanları Seyreden Güvercin

  Hayattan bıkmış iki gezgin olan Sam ve Jonattan yaptıkları işten memnun değillerdir. Sonunda bu gidişi değiştirebilmek için taktik değiştirmeye, insanlara daha cafcaflı laflar söylemeye ve gerekirse yalan söylemeye karar verirler.