Burçlara uygun meslekler adları

Konusu 'Astroloji' forumundadır ve ahra tarafından 4 Nisan 2012 başlatılmıştır.

 1. ahra

  ahra

  Katılım:
  2 Mart 2012
  Mesajlar:
  190
  Burçlara göre meslekler adları


  KOÇ:Önder durumunda olabileceği, peşinden gelecek insanların bulunduğu, emir ve komuta vermeğe müsait meslekler için uygun bir kişidir. Ayrıca cesaret, yenilik, senlik, yaratıcılık, zeka gücü isteyen ve riskli işler için Koç'lar biçilmiş kaftandır.

  Düşüncelerini gerçekleştirebileceği, atılımlarını uygulayabileceği, güçlü enerjisini kullanabileceği bir dal seçmelidir. Emir altında, başkalarının istekleri doğrultusunda veya masa başında monoton bir işte çalışmak onlara asla uymaz. Hem de başkalarının patronu olmalıdır.

  Askerlik alanları, çeşitli spor dallan, profesyonel sporculuk, izci liderliği, oymak başı, kamp müdürlüğü, araştırma alanları, siyaset, medyanın hareketli, araştırmaya ve buluşlara uygun sahaları, mühendislik, teknisyenlik uygun mesleklerden sayılabilir.

  Şunu unutmamalıdır ki, yetenekli, yaratıcı, enerjik ve başarılı olmayı hedef edinmiş olan koçlar sevdikleri her alanda yükselebilirler.
  BOĞA:Ciddiyet, kararlılık ve sebat mesleki alanda da önde gelir. Çalışılan işin para getirmesi ve güvenli olması çok önemlidir. Hareketli veya pasif bir iş olması fark etmez yeter ki geliri iyi ve rahat olsun. Sabır, sorumluluk isteyen ciddi işler Boğalar için uygundur.

  Venüsün verdiği sanatsal yeteneğin kullanabileceği alanlar. Kuyumculuk, mücevher işleri, saatçilik, heykeltraş, mimarlık, dekoratörlük konularında başarılı olabilirler.

  Destekleyici etkilere ses güzelliği ve kulak varsa müzik alanı düşünülmelidir.

  Ticaret, çiftçilik, banka, borsa işleri, inşaat alanı, emlakçılık ev alım satım işleri boğalar için uygun mesleklerdir. Ayrıca ciddi, sabırlı, azimli fakat tolerans sahibi olmayan, katı kurallı yöneticiler de bu burçtan çıkabilir.
  İKİZLER:Masa başına mahkûm olmayacağı, harekete müsait, yeniliğe ve yaratıcılığa fırsat veren, gezip görmeye, öğrenmeye açık işler olmalıdır. Pratik zeka gerektiren, insan ilişkilerinde fırsat verebilen, merakını doyuran ve el becerisi isteyen konular ikizler için birebirdir.

  Basın yayın, medya dünyasının çeşitli alanları, muhabir, eleştirmen, konuşmacı, spiker, köşe yazarı, edebiyat alanları, öğretmenlik, gazetecilik ile uğraşırlar.

  Gezgin, pazarlamacı, tezgahtarlık, steno, sekreterlik, bilgisayarla ilgili işler, ticari konular, müşavirlik, politikacılık, avukatlık başarılı olabilecekleri alanlardan bazılarıdır.

  El becerisi isteyen ressamlık, müzik âleti çalma, dişçilik, hırsızlık, turizm, turist rehberliği, ulaşım konuları ve reklamcılık sektörü çalışabilecekleri işlerdendir.

  Çok yönlü olan ikizler insanları genellikle tek işle yetinmeyip iki veya fazla işi aynı zamanda götürmede de ustadırlar
  YENGEÇ:Koruma, bakına, muhafaza etme gerektiren işler, para biriktirme, çoğaltma ile ilgili konular Yengeçler için ideal çalışma alanlarıdır. İş konusunun pek çok alanlarda gerçekten yeteneklidir. Fakat duygusal iniş çıkışları bu alanda da onların yanındadır.

  Toplumla ilgili çalışmalar, annelik, çocuk bakımı ile işler, yuva idareciliği, geri zekalı çocuklarla ilgilenmek, ev işleri, hastabakıcılık, hemşirelik, aşçılık, lokanta işletmeciliği, otel işleri ve yöneticilik, antikacılık, değerli eserleri koruma, kütüphanecilik, çiçekçilik, bahçe işleri uygun mesleklerdir.

  Bir diğer dal ekonomi alanıdır. Bankacılık, bankerlik, muhasebe, hesap işleri, para idare etme, parayı çoğaltma onların alanıdır.

  Sezgisel ve duygusal yönlen perde, sahne gibi alanlarda da başarılı olmalarına fırsat verir. Taklit, komedi, rol yapmada ustadırlar. Şairlik, senaristlik ve yazarlık da vardır onlarda.
  ASLAN:Dikkat çekebilecekleri, kendilerini gösterebilecekleri, organize edip idare edebilecekleri çalışma alanları olmalıdır. Çabuk kavrama, yaratma, kolay karar verip uygulama özellikleri lider ve yönetici olmalarına fırsat verir. Cesaret, güç, dayanıklılık, canlılık isteyen ve ün getirecek meslekler Aslanlar içindir.

  Kaidelere boyun eğmek zorunda kalmak, emir olmak, yönlendirilmek hiç hoşlarına gitmez. Çok zirvede bir meslek olmasa da keyfince çalışabileceği bir iş olması yeterlidir. Zaten onlar hangi işe sahip çıksalar onu mutlaka değerli hale getireceklerdir.

  Müdür, direktör, komutan, organizatör, yönetim kurulu başkanlığı, müfettişlik, öğretmenlik, okul. otel. lokanta benzeri işyerlerinin işletmeciliği uygun mesleklerdir. Piyango, toto, kumarhaneler, eğlence tertip etme gibi uğraşılarda ilgi alanları içindedir.

  Sahne, perde, müzik alanı, modacılık, reklamcılık, ticaret, temsilciliği, dekorasyon, süsleme ile ilgili çeşitli dallar mimarlık, heykeltraşlık ve ressamlık onların alanlarına girer. Kuyumculuk mücevher işleri, değerli taşlar da şüphesiz ki Aslan'lara yakışan konulardır.

  BAŞAK:Detaylara inmeyi, teferruatla uğraşmayı gerektiren ve titizlik isteyen iş alanları tartışmasız Başak'larındır. Şikayet etmeden, yorulduklarını anlamadan, en mükemmeli yakalamak için didinir dururlar. Ancak bu başkalarına göre gereksiz bir çalışma olsa da onlar için son derece normal hatta yetersizdir.

  Araştırma alanları; tıbbın çeşitli dalları, özellikle biyokimya, öğretmenlik, hemşire, psikolog, sağlıkla ilgili çeşitli hizmetler, garsonluk, temizlik işlen uygun mesleklerdir.

  Hesap işleri, muhasebe, sekreterlik, eleştirmen, gözlemcilik, kütüphanecilik, arşiv işlen, tarihçi, bulmaca hazırlama, güldürü yazarı veya komedyenlik içinde yeşil ışık yakabiliriz.

  Moda dünyasının da nasiplen vardır. Mankenlik, modelistlik, konfeksiyon alanlı Başak'ların başarılı olabilecekleri konulardır.

  TERAZİ

  Müzisyen, ressam, heykeltraş, şair, sahne ve film artistliği, el sanatları, mimar, çiçekçi, parfümcü, konfeksiyoncu, terzi, bankacı, politikacı, hukukçu, din işleri ve mühendislik.


  AKREP

  1. Hayat; ölüm ilgili meslekler:

  * Sigorta acentası, mezar kazıcı, cenaze levazımcılığı
  * Doktor, veteriner, kanser araştırmacısı, adli tabip, patolog
  * Jinekolog, ebe

  2. Araştırma; psikoloji, polisiye ve metafizikle ilgili meslekler:

  * Psikiyatr, psikolog, biolog
  * Dedektif, polis memuru, ajan, soyağacı araştırmacısı, gazeteci
  * Volkan ve mağara araştırmacısı

  3. Yaratıcı meslekler:

  * Ressam, boyacı, makale yazarı, kompozitör

  4. Nüfuzla ilgili meslekler:

  * Diktatör, din veya tarikat lideri


  YAY


  1- Yabancı dil ve yabancı ülkelere yolculukla ilgili meslekler:

  * Çevirmen, filolog
  * İhracatçı, ithalatçı, büyükelçi, araştırmacı
  * Pilot, hostes, gemici
  * Rehber, seyahat acentasında memur

  2- Kültürel meslekler :

  * Doçent
  * Filozof
  * Din adamı
  * Hukukçu

  3- Spor ya da hayvanlarla ilgili meslekler:

  * Binicilik öğretmeni, jokey, at bakıcısı
  * Jimnastik öğretmeni, dansçı

  4- İlişki kurmaya bağlı meslekler

  * Basın sözcüsü
  * Halkla ilişkiler


  OĞLAK


  Uygun Meslekler

  # 1. Bilimsel Meslekler Araştırmacı, matematikçi, biyolog, ontolomog (böceklerle uğraşan araştırmacı)
  # Filolog, bilim adamı
  # Farmakolog, eczacı
  # Mühendis

  2. Kültürel meslekler
  # Kütüphaneci, arşiv memuru
  # Arkeolog, müze bekçisi

  3. Analiz, kontrol ve yönetim gerektiren meslekler
  # Kontrolör, hesap memuru, vergi memuru, finans uzmanı
  # Müdür, memur, yönetim uzmanı

  4. Taş ve toprakla ilgilî meslekler
  # Mimar, müteahhid
  # Heykeltraş, mermerci
  # Yeraltı inşaatçısı, çömlekçi, maden ustası
  # Maden işçisi, duvarcı

  5. Politikayla ilgili tüm meslekler


  KOVA

  1- Geleceğin meslekleri, teknik gelişmelerle ilgili ve yolculuk gerektiren meslekler

  * Pilot, hostes
  * Astronot, uzay araştırmacısı, mühendis, bilim adamı, meteorolog
  * Tekniker, uçak bakım teknisyeni, uçuş kılavuzu
  * Kaşif, radyolog, elektrikçi, elektronik profesörü

  2- Devamlı insanlarla olmayı gerektiren meslekler

  * Psikolog
  * Psikoterapist
  * Pedagog - Doçent
  * Öğrenci rehberi
  * Öğretmen
  * Bir kültür merkezinde animatör, sorunlu çocuklara pedagog

  3- İletişimle ilgili meslekler

  * Radyo spikeri
  * Televizyon sunucusu
  * Bir radyo veya TV kanalında memur
  * Sinemada yer gösterici
  * Radyo ve televizyon teknisyeni, elektrikli ev aletleri satıcısı
  * Oyuncak satıcısı
  * Bilim-kurgu romanları yazarı


  BALIK

  1. Duyarlılık gerektiren meslekler

  * Doktor, veteriner, psikiyatr, hastabakıcı, öğretmen, sosyal yardım görevlisi, din görevlisi.

  2. Sanatsal meslekler

  * Müzisyen, tiyatro - opera rejisörü, tasarımcı, metin yazarlığı, rektör, yazar, galeri sahibi, kütüphaneci, politikacı.