Dizüstü Bilgisayar Kullananlar Dikkat!

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Lavinia tarafından 15 Eylül 2012 başlatılmıştır.

 1. Lavinia

  Lavinia

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  10.265
  Dizüstü bilgisayar kullanan herkes büyük tehlike içerisinde diye düşünüyorum fakat bu tehlike erkeklerde çok daha fazla uzmanlar bu konuda şu görüşleri savunuyorlar;Dizüstü bilgisayarlar ısı artışı yaptığı için erkeklerde kısırlığa neden oluyor..

  Uzmanlar konuyla ilgili yaptıkları açıklamada,üreme organlarındaki ısı artışıyla sperm sayısı, hareketliliği ile kalitesinde azalma olduğunu söylüyorlar.Erkeklerde sperm üretimi vücut normal ısısının 1 derece altında gerçekleşir. Oysa son yapılan araştırmalar, wi-fi kullanan dizüstü bilgisayar lar erkek üreme organlarındaki ısıyı, normal vücut ısısı nın 2 derece üzerine çıkardığı tepit edilmiş.Eğer bacaklar kapalı bir şekilde kucakta dizüstü bilgisayar ile oturulursa 11 dakika, bacaklar kapalı bir şekilde, koruyucu ped ile oturulursa 14 dakika sonra ve bacaklar açık şekilde koruyucu ped ile oturulduğunda 28 dakika sonra ısı 1 derce artıyor.
  Ergin, kablosuz internete bağlı dizüstü bilgisayarı ile ilgili yapılan araştırma sonuçlarını şöyle değerlendirdi:

  Yapılan bu çalışma kablosuz internete bağlı dizüstü bilgisayar kullanımının erkek spermi üzerine olan etkisinin incelendiği ilk çalışmadır.
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 13 Temmuz 2018