Dünyanın en popüler şehri New York

Konusu 'Coğrafya atlası' forumundadır ve webkolik tarafından 6 Nisan 2012 başlatılmıştır.

 1. webkolik

  webkolik

  Katılım:
  17 Şubat 2012
  Mesajlar:
  2.991
  Dünyanın en popüler şehri New York seçildi. 24 ülkede 18 binden fazla kişiyle yapılan araştırma ile ABD’nin New York şehri dünyanın en popüler yeri seçilerek en büyük rakipleri olan Paris ile Londra’yı geride bıraktı.

  İngiltere’de Ipsos MORI pazar araştırma şirketinin yaptığı çalışma sonucu dünyanın en popüler şehrinin New York olduğu açıklandı. New York dünya genelinde iş yapma imkanı olarak ilk sırada bulunurken, en fazla ‘gidilmek istenilen’ şehirler sıralamasında da Paris’ten sonra ikinci sırada yer aldı. Ayrıca New York dünyanın yaşamak için en iyi dizayn edilmiş şehirler sıralamasında da beşinci oldu.
  Katılımcılara yöneltilen ‘nerede yaşamak isterdiniz’ sorusuna en çok New York cevabı verildiği belirtildi. Bu kategoride New York’tan sonra Londra, Paris aynı puanla ikinciliği paylaşırken, daha sonraki sırada Sidney ile Abu Dabi yer aldı.

  Araştırmada Türkiye’ye yer verilmediği kaydedildi. New York’un bütün kategorilerde aldığı toplam puan ile en yakın rakibine açık ara fark attığı gözlenirken, Amerika’nın dünya genelinde en popüler şehirler sıralamasında 9. sırada Los Angeles 17. sırada Washington yer aldı.
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 5 Temmuz 2018