Dünyanın İnternet Haritası!

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Sümeyra tarafından 13 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

 1. Sümeyra

  Sümeyra Süper moderatör Yönetici

  Katılım:
  22 Eylül 2016
  Mesajlar:
  1.646
  Dünyanın İnternet Haritası!

  Dünyanın internet haritası oluşturuldu! İnternet kullanımının her geçen daha da arttığı biliniyor. Byu konuda çalışmaları olan Oxford Internet Institute, internet kullanım oranlarını dikkate alarak dünyanın internet haritasını çıkardı. Harita, Dünya Bankası\’nın 2011 internet kullanıcı ve nüfus verilerine göre hazırlandı.

  Dünya haritasında oldukça büyük alanlar kaplayan Rusya ve Kanada internet haritasında topraklarının büyük bir kısmını kaybederken Afrika kıtası ise neredeyse yok oldu. Bu durumun aksine oldukça büyük topraklara sahip ülkelerden biri olan Çin\’in yüzölçümü internet haritasında biraz daha genişledi. Türkiye\’nin yüzölçümünün ise bu haritada küçüldüğü görüldü.

  Dünyada en fazla internet kullanım oranına sahip olan kıta Asya kıtası. Haritaya göre Asya\’da internet kullanım oranı %42.

  Oxford Internet Institute tarafından oluşturulan internet haritasını aşağıda inceleyebilirsiniz. Haritadaki renkler internet kullanım yoğunluğunu ifade ediyor. Renklerin koyulaştığı alanlar internet kullanımının yoğun olduğu alanları gösteriyor.