Düzenli bir çalışma masası için öneriler

Konusu 'Web Cafe' forumundadır ve Webokur tarafından 3 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

 1. Webokur

  Webokur

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  80
  Verimli bir çalışma ortamına sahip olmak istiyorsanız öncelikle masanızın düzenini sağlamanız gerekiyor. Çalışma masanızın düzenli olması için size yardımcı olacak pratik önerileri aşağıda inceleyebilirsiniz.

  Gereksiz eşyalara veda edin

  İşe gereksiz eşyalardan kurtulmakla başlayın. Masanızda kalabalık yapan eşyalar işinizi hızlı yapmanızı engeller. En çok kullandığınız eşyaları elinizin altında bir yere koyun.

  Kalemlik kullanın

  Etrafa dağılmış kalemler kötü bir masa görüntüsü oluşturur. Daha düzenli bir masa için kendinize şık bir kalemlik alın ve bütün kalemlerinizi içine koyun.

  Masanızı kişiselleştirin

  Ofisteki masanız sizi yansıttığı için masanıza kendinizden bir şeyler ekleyin.Bunu yaptığınız zaman kendinizi evinizde gibi hissedeceksiniz.

  Post-it kullanın

  Hiçbir şeyi unutmamak için post-it kullanın. Renkli, farklı boyutlarda ve şekillerde post-itlere not alarak masanıza hoş bir görünüm kazandırabilirsiniz.

  Dosyalık ve bölmeli bir kutu ile eşyalarınızı toplayın

  Çalışırken daha düzenli olmak için dosyalarınızı koyabileceğiniz bir dosyalık alın. Aynı zamanda ataç, post-it gibi eşyalarınızı koyabileceğiniz bölmeli bir kutu da kullanışlı olacaktır.

  Bu önerileri dikkate alıp uyguladığınız zaman masanız çok daha düzenli görünecek.