Enver aysever kimdir - Enver aysever hayatı

Konusu 'Hayat hikayeleri' forumundadır ve ahra tarafından 16 Mart 2012 başlatılmıştır.

 1. ahra

  ahra

  Katılım:
  2 Mart 2012
  Mesajlar:
  190
  Enver aysever biyografi


  Enver aysever 1971 yılında İstanbul'da dünyaya geldi.Enver Aysever, lise yıllarında amatör olarak tiyatro ile ilgilenmeye başladı. 1992 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Sosyoloji bölümüne başlamadan hemen önce "Durdurulmuş Zamanın Fotoğrafı" adlı ilk profesyonel oyununu yazdı, sahneye koydu ve oyuncu olarak yer aldı. Mimar Sinan Üniversitesi Sosyoloji Bölümünden mezun oldu.Uzun yıllar kuruculuğunu yaptığı Tiyatro Çisenti'nin Sanat Yönetmenliği'ni yaptı.

  Enver aysever TV8'de 'Lacivert', NTV Radyo'da 'Kurşun Kalem' adlı edebiyat programlarını hazırlayıp sundu. TV8 "Haber Aktif" programının içinde "Yazın Aktif" köşesinin sürekli konuğu olarak yorum ve eleştiriler yaptı.Sky Türk televizyonunda "Aykırı Sorular" adlı siyasal tartışma programını hazırlayıp, sundu. Yine Sky Türk televizyonunda, aralarında Kemal Kılıçdaroğlu, Dengir Mir Mehmet Fırat, Şaban Dişli ve Metin Karakaş'ın katıldığı yankı bulan tartışmanın da yer aldığı Ayrıntılar adlı tartışma programını da hazırlayıp yönetti.Finansal Forum gazetesinde köşe yazarlığı yaptı. Varlık, Gösteri, İnsancıl, Cumhuriyet gibi gazete ve dergilerde makale, deneme, araştırma yazıları yayınladı.

  Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP Genel Başkanı seçilmesinden sonra yaptığı davet ile aktif siyasete atılan Aysever, o dönemde hem yazılı basında hem televizyonda gazeteciliğe devam etmekteydi. CHP Parti Meclisi'ne seçildikten sonra bu iki görevin bağdaşmayacağını belirterek 13 Nisan 2010 tarihinde Birgün gazetesinden ayrıldı.11.04.2011 tarihinde CHP'deki bütün görevlerinden istifa ettiği açıklanmıştır.


  Enver aysever halen Doğuş Üniversitesi Kültür Sanat Yönetmenliği'ni yürütüyor ve aynı üniversitede yazarlık atölyesi çalışmalarını sürdürüyor. 'Televizyon Gazeteciliği', 'Sahne Sanatları' derslerini de veren yazar, Remzi Kitap Gazetesi'nin Genel Yayın Yönetmenliği'ni sürdürmektedir.

  [​IMG]

  Enver aysever eserleri,kitapları:

  Yazgıcılar

  Cumhuriyetin İlk/Son yüzyılı

  Bir an Bin parça

  Bir semti kendince yazmak Ataköy

  Renkler Cumhuriyeti

  Ayrıntıdaki Şeytan

  Yaralısın Türkiye toplum ve siyaset üzerine aykırı sorular

  Geç Kalmış Romantik

  Nasıl Yazar Olunur Yazarların Gizli Sokaklarına Yolculuk

  Çocuk Oyunları-1