Erkek cilt bakımı nasıl olur?

Konusu 'Sağlık Rehberi' forumundadır ve Sümeyra tarafından 11 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

 1. Sümeyra

  Sümeyra Süper moderatör Yönetici

  Katılım:
  22 Eylül 2016
  Mesajlar:
  1.646
  Erkek cilt bakımı nasıl olur?

  Genel olarak erkekler, yüzlerine kadınlar kadar ilgi göstermezler. Traş olmak bir cins cilt soyma işlemidir. Pek çok üretici firma erkek ve kadın ciltleri arasındaki farkı göz önüne alarak erkekler için özel ürünler piyasaya sürmektedir. Üstelik arada çok fazla farklılıklar vardır.

  Daha küçük yağ bezleri ama daha fazla yağ: erkeklerin yağ bezleri daha küçüktür ama testosteron düzeyi daha yüksek olduğundan daha fazla yağ üretirler. Elli yaşlarında hormonalyaşlanma şiddetini artırınca üretimi düşmeye başlar ve kadınların yağ Üretimiyle aynı düzeye iner.

  Daha kalın ama daha kolay tahriş olan cilt: erkeklerin cildi daha kalın olduğundan kadınlar ince ve kırılgan ciltlerinde yaşlanma izleri daha çok sergilerler ama her gün traş olmakla cildin üstündeki ince yağlayıcı katman soyulur. Böylece erkeklerin cildi tahriş edici maddelere daha açık olur ve genellikle erkekler çevresel unsurların verdiği hasara kadınlardan daha fazla maruz kalırlar.

  Daha yaşlı ama daha iyi görünümlü: eğer erkeklerin cildinin kadınlara oranla daha sağlıklı yaşlandığını düşünüyorsanız, haklısınız. Aynı yaştaki bir erkekle bir kadın aynı miktarda güneş ışığına maruz kaldığında erkek kadından daha genç görünür. Erkekler ilerleyen yaşla birlikte kadınlar kadar fazla kollajen yitirmezler. Ciltleri incelir ama kadınların cilt rengi ve dokusu zaman içinde çok daha belirgin bir farklılık gösterir. Peki “erkek cilt bakımı nasıl yapılır?”

  Erkeklerin cilt bakımı için yapması gerekenler


  Erkek cilt bakımı nasıl olur?

  Traş olmak dışında günlük cilt bakımına alışkın olmayan erkekler bu işleme başlamaya hevesli değildirler ama kendileri için özel olarak üretilmiş kremleri kullanmaları çok iyi olacaktır. Gerçi itiraf etmezler ama yine de ciltlerinin güzel görünmesini isterler. Günlük temizleyici ile güneşten koruyucu içeren bir nemlendirici krem, kadınları kaygılandıran, yaşa bağlı cilt sorunlarını önlemeye yardımcı olur.

  Erkek hastaların çoğu akne ya da kuşku uyandıran bir ben gibi sorunlarla doktora giderler ve bu sorunu tedavi ettikten sonra ciltlerine nasıl daha iyi bakabileceklerini öğrenirler.

  Bir kez ciltlerine bakmayı öğrenip sonuç alınca, diyet ve zindelik gibi yaşamlarının farklı alanlarına da ilgi göstermek için yeterince esinlenmiş olurlar. Daha iyi görününce, kendinizi daha iyi hissedersiniz ve yaşam biçiminiz de önemli sonuçlar yaratacak başka değişiklikler yapmaya hazır olursunuz. Tüm yaşamınızı bir gece de değiştirmek zorunda değilsiniz. Günlük cilt bakımında bile yapacağınız ufak bir değişiklik, eninde sonunda büyük bir etki yaratacaktır.