Facebook Gizlilik Ayarları Değişiyor

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Sümeyra tarafından 13 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

 1. Sümeyra

  Sümeyra Süper moderatör Yönetici

  Katılım:
  22 Eylül 2016
  Mesajlar:
  1.646
  Facebook Gizlilik Ayarları Değişiyor

  Facebook gizlilik ayarlarını esnetiyor! Dünyadaki en popüler sosyal ağ olan Facebook gizlilik ayarlarında yeni bir düzenleme yaptı. Önceden Facebook\’taki gizlilik ayarlarını düzenleyerek sizi aramalarda kimlerin bulabileceğini belirleyebiliyordunuz. Ancak yapılan açıklamaya göre Facebook, “Aramada Beni Kimler Bulabilir” özelliğini kaldırıyor. Birkaç hafta içerisinde Facebook bu düzenlemeyi uygulamaya başlayacak ve artık aramalarda herkes bulunabilecek.

  Facebook\’un bu değişikliği paylaşımlarınızın veya fotoğraflarınızın herkes tarafından görülebileceği anlamına gelmiyor. Yalnızca Facebook içinde arama yapıldığı zaman isminiz arama sonuçlarında çıkacak. Tabi ki bu özelliği kullanmayanlar için herhangi bir değişiklik olmayacak. Bu değişiklik daha önce gizlilik ayarlarını arama sonuçlarında isminin çıkmaması şeklinde ayarlayanlar için geçerli olacak.

  Site içi aramalarda görülmemeyi tercih edenler Facebook tarafından özelliğin kaldırılmasıyla ilgili bilgi veren bir mesaj alacaklar. Ancak daha önce engellediğiniz kişiler hiçbir şekilde arama sonuçlarında isminize ulaşamayacaklar.