Facebook ile Instagram Sayfasını Bağlama

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Lavinia tarafından 9 Eylül 2012 başlatılmıştır.

 1. Lavinia

  Lavinia

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  10.265
  Dünyanın ve Türkiye’nin en popüler sosyal paylaşım sitelerinden olan facebook ve instagram hesabınızı birbirine bağlamak için yapmanız gerekenleri açıklamaya çalışacağız. Genci yaşlısı milyonlarca kişinin kullandığı bu iki sosyal ağ her geçen gün kullanıcı sayısını arttırmakta. İnsanların hayatlarının her dakikasını paylaşmaya başladığı bu sosyal ağlarda ayrı ayrı paylaşım yapmak yerine tek bir hesaptan paylaşımda bulunmak ve bunu tüm sosyal medya hesaplarınızda paylaşmak kulağa cazip geliyor olsa gerek.

  Akıllı cihazınız ile çektiğiniz fotoğrafları hem facebookta hem de instagramda aynı anda paylaşmak için ayrı ayrı uğraşmak istemiyorsanız o zaman bu iki hesabı birbirine bağlayabilirsiniz.

  İnstagram hesabınızı Facebook’a bağlamak için ilk olarak instagrama giriş yapın. Sağ üst köşedeki ayarlar bölümüne tıklayın.

  [​IMG]

  Ayarlar’da göreceğiniz Bağlantılı Hesaplar sekmesine girin.

  [​IMG]

  Burada hangi hesabınızı eklemek istiyorsanız (facebook, twitter, swarm vb.) onu seçin.

  [​IMG]

  Biz burada facebook ile bağlayacağımız için facebook’u seçiyoruz. Sistem sizi otomatik olarak facebook hesabınıza yönlendirecektir.

  Bu sayfada facebook hesap adınızı ve şifrenizi girin. Böylece facebook ile instagramı birbirine bağlamış oluyorsunuz. Bu dakikadan itibaren instagramda paylaştığınız her fotoğraf otomatik olarak facebookta da paylaşılacaktır. Aynı işlemi ters yönde yaparsanız o zaman facebookta paylaştığınız fotoğraflar instagramda da eş zamanlı olarak paylaşılacaktır.

  Aynı şekilde Twitter, Foursquare, Tumblr, Flickr, Vkontakte hesaplarınızı da instagrama bağlayabilir ve tek bir paylaşımla vakit kaybetmeden tüm sosyal medya hesaplarınızda aynı paylaşımı tek tık ile yapabilirsiniz.
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 13 Temmuz 2018