Facebook Kısayol Tuşları

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Sümeyra tarafından 13 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

 1. Sümeyra

  Sümeyra Süper moderatör Yönetici

  Katılım:
  22 Eylül 2016
  Mesajlar:
  1.646
  Facebook Kısayol Tuşları

  Facebook dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal ağlar arasında yer alıyor. Açıklanan istatistiklere göre 2013 yılında 1.15 milyar kullanıcıya sahip olan Facebook\’ta bir kullanıcı günde ortalama 20 dakika zaman geçiriyor. Facebook\’taki Beğen butonu bir günde ortalama 4.5 milyar kez kullanılıyor. Hayatımızın bu kadar içerisinde bulunan Facebook\’u daha hızlı kullanmak istiyorsanız aşağıdaki kısayol tuşlarını kullanabilirsiniz.

  O esnada baktığınız bir fotoğrafı beğenmek için L tuşuna basmanız yeterli. Yine L tuşuna basarak fotoğrafı beğenmekten vazgeçebilirsiniz.

  Arkadaşlar sayfasına geçmek isteyen Windows kullanıcıları Firefox\’ta Shift + Alt + # Chrome\’da ise Alt + # tuşlarına basmalılar. Mac kullanıcıları ise Firefox\’ta Control + # Chrome\’da Control + Option + # Safari\’de Control + Option + # tuşlarına basmalılar.

  Alt + 1 tuşlarına basarak Facebook\’ta anasayfaya gidebilirsiniz.

  Zaman Tünelinize gitmek için Alt + 2 tuşlarına basmalısınız.

  Bildirimleri açmak için Alt + 5 tuşlarına basmalısınız.

  Alt + 6 tuşlarına basarak Genel hesap ayarlarına gidebilirsiniz.

  Gizlilik ayarları için Alt + 7, Facebook\’un Facebook profili için Alt + 8, yasal şartlar sayfası için Alt + 9, yeni mesaj göndermek için Alt + m kısayollarını kullanabilirsiniz.