Faranjit için bitkisel tedavi

Konusu 'Bitkisel Tedavi' forumundadır ve yucar23 tarafından 11 Mart 2012 başlatılmıştır.

 1. yucar23

  yucar23

  Katılım:
  11 Mart 2012
  Mesajlar:
  1
  Kroniklerşmiş faranjit için bitkisel formül;
  GARGARA İÇİN;
  1 su bardağının dörtte birine elma sirkesi içirisine yarım tatlı kaşığı tuz ilave edilerek karıştırılır. Karışımdan sonra içerisine yine yarım kaşığı karbonat ilave edilerek günde 2-3 defa gargara yapılılır.

  Her sabah 1 su bardağı sıcak suya 1 yemek kaşığı süzme bal ve yarım limon sıkılarak içilir.
   
 2. webkolik

  webkolik

  Katılım:
  17 Şubat 2012
  Mesajlar:
  2.991
  Cevap: Faranjit için bitkisel tedavi

  Farenjit tedavisine başlanırken ilk önce hastanın boğaz Kültürü alınır,hastalığın mikrobik olup olmadığı belirlenir.Muzmin Farenjit insanda bir anda oluşmuyor belli süreç içerinsinde oluşmaktadır, tedaviside uzun süreli geçmektedir hastalık kendisini 45-50 günde tekrarlayabilir.

  Akut Farenjitin Tedavisi için

  Akut farenjitte sıcak şifalı çay içilmesi iyi gelir. Akut farenjite virüslerin neden olduğu düşünüldüğünde antibiyotik verilmesi gerekli değildir. Ancak sıklıkla virüslerin yaptığı iltihaba bakterilerde eklendiğinden antibiyotikler hastalığın iyileşme süresini kısaltmaktadırlar.Antibiyotiklerin yanısıra, ağrı kesici-ateş düşürücü ilaçlar, alerji düşünülen hastalarda antihistaminikler, burun açıcı spreyler, öksürük kesiciler ve ağız gargaraları (tuzlusu ile gargara olabilir) kullanılabilir.

  Kronik Farenjitin Tedavisi için

  Kronik farenjit için tedavi uzun sürer.Tedavide niçin kronik farenjit olunduğu araştırılır.Kronik farenjit e sebep olan etkenlerden uzak durulmalıdır. Farenjit adaçayı, hatmi, ve papatya çayı içilmesi azda olsa rahatlatıcı özeliklere sahiptir. Kronik farenjitin tedavisi oldukça zordur. Hastanın bazı durumlara dikkat etmesi gerekmektedir. Ancak yine de kronik farenjit çoğu zaman tam olarak ortadan kaldırılamaz. Tedaviyi belirlemek için kronik farenjiti ortaya çıkaran başka bir faktör olup olmadığına bakılmalıdır.