Google Project Glass - Cam Projesi

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Elif tarafından 5 Nisan 2012 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.387
  [​IMG]
  Google Gözlük Projesini açıkladı

  Arama devi Google'dan yepyeni bir proje..Google+ sayfasında Project Glass (Cam Projesi). Bu arttırılmış gözlüklerle her şey gözünüzün önünde olacak.Tanıtım videosuna göre gözlüğü taktığınızda size farklı hizmetler ulaştıran simgeler sunuluyor.Bunlar hava durumu, haritadaki yeriniz ve günlük notlarınız olacak..Mesela saati öğrenmek için kolunuzda saatinizin olmasına gerek yok, gözlüğün ekranına saatin kaç olduğu, hava durumu gibi bilgiler gelecek.Diyelim ki bir mailiniz olduğunda ya da mesaj geldiğinde ekranda hemen bildirimini görebileceksiniz. Kaybolduğunuzda Google Maps size yolu gösterecek.Yani kısaca sosyal ağa heran bağlı olacaksınız ve tüm bunlar gözlerinizin önünde canlı olarak gerçekleşecek.Peki tüm bunlar nasıl mı olacak? Google Project Glass - Cam Projesinin tam olarak nasıl olacağını öğrenmek için aşağıdaki videoyu izleyin.


  [YOUTUBE]9c6W4CCU9M4[/YOUTUBE]
   
 2. metin

  metin

  Katılım:
  25 Mayıs 2012
  Mesajlar:
  10
  Cevap: Google Project Glass - Cam Projesi

  BU ne biçim gözlük yahu... Gözlüğün çağ atlamış hali...
   
 3. webkolik

  webkolik

  Katılım:
  17 Şubat 2012
  Mesajlar:
  2.991
  Cevap: Google Project Glass - Cam Projesi

  Google'ın gözlüğü Süper Sihirli Gözlük yakın zamanda piyasa çıkacakmış ve Türkiye'de de satışa çıkacağı söyleniyor.Gözlüğün fiyatı ve piyasaya çıkış tarihi hakkında New York Times gazetesi gözlüğün yıl sonuna kadar piyasaya çıkacağını ve fiyatının da 250 ila 600 dolar arasında olacağını yazmıştı.
   
 4. Yavuz

  Yavuz

  Katılım:
  11 Nisan 2012
  Mesajlar:
  2.897
  Cevap: Google Project Glass - Cam Projesi

  aslında onların istedikleri gibi düşünüp istedikleri şeyleri görmemizi istiyorlar kanaatimce
  belki abartıyorum ama tamamen ticari bağımlılık üzerine geliştirilmiş. insanın daha fazla hayatını kolaylaştıracağını sanmıyorum, tamtersine gözlüğe bakayım derken balkondan düşebilir bir arabanın altında kalabilirsin :) :) ayrıca bu saydıkları zaten cep telefnuna gelmiyormu.....