Host nedir nasıl alınır

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve ahra tarafından 4 Nisan 2012 başlatılmıştır.

 1. ahra

  ahra

  Katılım:
  2 Mart 2012
  Mesajlar:
  190
  Host nedir hakkında bilgi


  İnternet için hazırlanmış içerik sayfalarına tüm internet baglantılı bilgisayarlar üzerinden ulaşılabilmesi için
  bu sayfaların yüksek kapasiteli , hızlı ve sürekli internet bağlantısına sahip sunucularda tutulması
  gerekmektedir.Bu içerik barındırma hizmetine hosting adı verilmektedir.Hosting basitçe sitenin içindeki girilen bütün yazıların konuların her türlü içeriğin depolandığı yer anlamındadır.

  Türkiye'de ve dünyada bir çok web hosting şirketi faaliyet gösteriyor. Bunlardan bazıları sadece bu işle uğraşan şirketler, bazıları ise web tasarımla beraber bu işi yürütüyor. Bunların yanında bir web hosting şirketinden reseller paket alıp satış yapan şirketler var. Bu paketlerin fiyatı yıllık olarak ödeniyor.
   
 2. Yavuz

  Yavuz

  Katılım:
  11 Nisan 2012
  Mesajlar:
  2.897
  Cevap: Host nedir nasıl alınır

  Host kelime anlamı olarak barındırmak yada barınak anlamına gelmektedir. İnternet üzerindeki anlamı da tam olarak bunu kasdetmektedir. Yani internet sitenizin sanal alemde korunduğu saklandığı yer anlamına gelir. İnternet siteniz için hazırladığınız yazıların, resimlerin, ses dosyalarının internette bir yerde saklanması gerekir. İnternet sitesinde saklanan bilgiler admin ayarlarına göre ya her kullanıcıya açık ya kısıtlı yada ücrete tabi olarak kapalıdır. İsterseniz tamamen kapalı bir yayında hazırlaya bilirsiniz. İnternet sitesi açmak için öncelikle bir alan adı almanız gerekmektedir (Domain) . Daha sonra bu alan adını hosting aldığınız bilgisayarın İP adresine yönlendirirsiniz ve sizinde bir web siteniz olmuş olur. Önemli olan içerik zenginliği ziyaret trafiği ve güncel tutabilmektir. İnternet sitelerinin host edildiği bu sürekli açık kalan bilgisayarlara Server (Sunucu) denilmektedir.
  [​IMG]