iCloud Nedir? Nasıl Kullanılır?

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Sümeyra tarafından 13 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

 1. Sümeyra

  Sümeyra Süper moderatör Yönetici

  Katılım:
  22 Eylül 2016
  Mesajlar:
  1.646
  iCloud Nedir? Nasıl Kullanılır?


  iCloud kişileriniz fotoğraflarınız iTunes üzerinden aldığınız müzik ve videolarınıza her zaman ulaşabilmenizi sağlar.Mesela iPhone cihazımızla çektiğimiz bir fotoğraf, hiçbir şeye gereksinim duyulmadan iCloud’a gönderiliyor, iCloud da bu fotoğrafı Mac, iPod ve iPad ve Apple TV’mize göndermektedir. Böylelikle çektiğimiz tüm resimleri diğer cihazlarımızda da hiçbir şey yapmadan görebiliyoruz.

  iCloud’u internetteki asistanımız olarak düşünebiliriz. iCloud, içeriğimizi bizim için internette saklıyor ve kablosuz olarak diğer cihazlarımıza iletiyor. Diğer bütün cihazlarımız için bilgileri otomatik olarak yükleyip saklıyor ve iletiyor. Anlayacağınız her şey otomatik olarak gerçekleşiyor. Bu nedenle iCloud hakkında öğreneceğimiz tüm bilgiler bize kolaylık sağlayacaktır.
  Yeni bir iOS aygıtı aldığınızda ise yapmanız gereken Apple ID\’nizi girmek ve iCloud\’un bütün ayarlarınızı, filmlerinizi, müziklerinizi, belgelerinizi ve uygulamalarınızı sizin yerine yüklemesini beklemektir.

  iCloud Apple\’ın bütün Mac, iPhone, iPad ve iPod Touch kullanıcılarına sunduğu ücretsiz bir bulut hizmetidir. iCloud sayesinde iOS aygıtlarınızdaki yedekler ve kişisel verilerinizi güvende tutabilirsiniz. Böylece verileriniz güncel kalır ve güvende tutulur.