İngiltere resmi İngiltere fotoları

Konusu 'Dünya ülkeleri' forumundadır ve ahra tarafından 4 Nisan 2012 başlatılmıştır.

 1. ahra

  ahra

  Katılım:
  2 Mart 2012
  Mesajlar:
  190
  İngiltere resimleri İngiltere fotoğrafları


  [​IMG]
  İngiltere, Kuzeyde İskoçya, Batıda Galler ile komşudur. Britanya takımadalarında Avrupa Kıtası'na en yakın olan ülkedir.
  Büyük Britanya adasının merkezi ve güney üçte ikisini kaplar.
  Fransa'dan en dar kısmı 52 km genişliğinde olan Manş Denizi ile ayrılır. Manş Tüneli, ülkeyi Avrupa Kıtası'na bağlar. Fransa-İngiltere sınırı, kanalın tam ortasından geçer.

  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]
   
 2. Yavuz

  Yavuz

  Katılım:
  11 Nisan 2012
  Mesajlar:
  2.897
  Cevap: İngiltere resmi İngiltere fotoları

  İngiltere'nin başkenti ülke hakkında genel bilgi

  İngiltere devletinin başkenti Londra şehridir. İngiltere'nin dünya üzerindeki sömürgeleri kastedilerek üzerine güneş batmayan büyük britanya debleti diye anılmaktadır. İngiltere, Büyük Britanya adasının merkezi ve güney üçte ikisini kaplar. Kuzeyde İskoçya, Batıda Galler ile komşudur. Britanya takımadalarında Avrupa Kıtası'na en yakın olan ülkedir: Fransa'dan en dar kısmı 52 km genişliğinde olan Manş Denizi ile ayrılır. Manş Tüneli, ülkeyi Avrupa Kıtası'na bağlar. Fransa-İngiltere sınırı, kanalın tam ortasından geçer.

  İngiltere, Birleşik Krallığı oluşturan 4 ülkeden en geniş ve en kalabalık olandır. 60 milyondan fazla olan Birleşik Krallık nüfusunun %85'i (yaklaşık 50 milyon kişi) İngiltere'de yaşamaktadır. Nüfus ve Sosyal Hayat İngiltere’nin nüfûsu 57.411.000’dir. Nüfûsun % 80’i şehirlerde yaşar. Kilometre kareye 235 kişi ile dünyanın en büyük nüfus yoğunluğuna sahip ülkelerinden biridir. Nüfûsun yaklaşık 3 milyonu Galler’de, 5,5 milyonu İskoçya’da, 2 milyonu Kuzey İrlanda’da yaşamaktadır.

  İngiltere devleti Monarşi ile yönetiliyor gözüksede, asıl siyasi güç parlemaentonun elindedir. Temsili olarak ülkeyi Kraliçe II.Elizabeth yönetmektedir. Fakat siyasi bağlantı ve uzantılar aracılığı ile siyasete dahil olmaktadırlar. İngiltere iklim olarak yılın hemen tamamını yağışlı ve kapalı çok nemli olarak geçirmektedir. Sene içerisinde güneşli günlerin sayısı çok azdır.